Jubileusz 10 lecia

W czwartek 20 listopada powiat pszczyński świętował swój jubileusz 10-lecia. Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta , po której zaproszeni goście wzięli udział w kolejnej części obchodów, które odbyły się w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się abp. Damian Zimoń, wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, wicewojewoda Adam Matusiewicz, poseł Tomasz Tomczykiewicz, wójtowie gmin, radni wszystkich kadencji, szefowie jednostek organizacyjnych starostwa oraz naczelniczy wydziałów.
Historię powiatu przybliżyli Przewodniczący Rady Powiatu , Eugeniusz Pająk oraz Starosta Pszczyński Józef Tetla. Następnie wręczono podziękowania radnym oraz najwyższe odznaczenia powiatu – Statuetkę „ Żubra Starosty”. To wyróżnienie otrzymali: abp. Damian Zimoń, pierwszy starosta Henryk Kolarczyk, przewodniczący Rady Powiatu kadencji, Bronisław Gembalczyk oraz wójtowie gminy: Goczałkowice, Suszec, Pawłowice, Kobiór, Miedźna, a także burmistrz Pszczyny.
Uroczystości w murach zamku zakończył jubileuszowy koncert w wykonaniu pianisty Józefa Stompla profesora Akadem Muzycznej w Katowicach oraz Ewy Biegas , solistki Opery Krakowskiej.
Kolejną częścią jubileuszu była wystawa pn „ Powiat Pszczyński dawniej i dziś”, która została otwarta przez Wojewodę Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka.
Wystawę będzie można obejrzeć już w przyszłym tygodniu w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.