Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

Kilkudziesięciu pacjentów już w szpitalu

1 sierpnia ponownie otwarty został Szpital Powiatowy w Pszczynie. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin działalności placówka przyjęła niemal 30 pacjentów, którzy otrzymują pomoc na wszystkich zakontraktowanych oddziałach.

szpital

Szpital Powiatowy w Pszczynie zapełnia się pacjentami. - 2 sierpnia o godz. 10.00 na oddziałach przebywało już niemal 30 chorych, a kilkudziesięciu pacjentom udzieliliśmy pomocy na Izbie Przyjęć. Dzisiaj o godz. 9.35, po kilku tygodniach przerwy w Pszczynie urodziło się pierwsze dziecko. Dziewczynka przyszła na świat siłami natury, razem z mamą czują się bardzo dobrze. Wspierają nas szpitale w Tychach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Żorach i Oświęcimiu, za co bardzo dziękujemy - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Przypominamy, że w placówce nie działają poradnie specjalistyczne oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, na które Narodowy Fundusz Zdrowia nie ogłosił konkursu. - Czynimy starania, aby również te obszary udało się w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie uruchomić - podkreśla Marcin Leśniewski.

Po tym jak NFZ odebrał kontrakt dzierżawiącej szpital spółce Centrum Dializa z Sosnowca, powiat pszczyński podjął starania o pozyskanie środków na prowadzenie działalności medycznej w szpitalu. 30 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o przyznaniu kontraktu na leczenie szpitalne powiatowej spółce, a umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. Kontrakt obejmuje następujące oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, neonatologiczny, geriatryczny, chorób wewnętrznych, neurologiczny, ginekologiczno-położniczy oraz świadczenia w izbie przyjęć.

szpital

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

    W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

  • Zdrowie

    W Pszczynie odbędzie Forum samorządowe dotyczące zmian w ochronie zdrowia

    Samorządowcy i zarządzający szpitalami w województwie śląskim spotkają się w Pszczynie, by w obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócić uwagę na konieczność wypracowania wspólnej strategii organizacji funkcjonowania szpitali powiatowych województwa śląskiego.