Brak apteki całodobowej

Od 1 lipca br. do 31 sierpnia br. na terenie powiatu pszczyńskiego nie będzie funkcjonować apteka całodobowa.

W związku z zaprzestaniem świadczenia usług przez Aptekę „Na Bielskiej” w systemie całodobowym, od 1 lipca br. do 31 sierpnia br. na terenie powiatu pszczyńskiego nie będzie funkcjonować apteka całodobowa.

Od 1 lipca Apteka „Na Bielskiej” Pszczyna, ul. Bielska 2 pracować będzie w godzinach: 8:00-23:00, przez 7 dni w tygodniu, w każdą niedzielę i święta.

Pozostałe ustalenia co do godzin otwarcia aptek, zawarte w UCHWALE NR XLI/320/18 RADY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVIII/300/18 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2018,
pozostają bez zmian

Do pobrania:
Rozkład pracy aptek w 2018 r., format pliku: PDF, rozmiar: 336.87 KB

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Zdrowie

W Pszczynie odbędzie Forum samorządowe dotyczące zmian w ochronie zdrowia

Samorządowcy i zarządzający szpitalami w województwie śląskim spotkają się w Pszczynie, by w obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócić uwagę na konieczność wypracowania wspólnej strategii organizacji funkcjonowania szpitali powiatowych województwa śląskiego.