„Folkowianie” nagrali świąteczną płytę
Świąteczna płyta nagrana przez uczestników zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie, działającego w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie składa się z siedmiu nieznanych pastorałek. Krążek można nabyć wrzucając do puszki kwestarskiej dowolną kwotę.
.jpg)
Płyta nosi tytuł „Zrównoważony rozwój życia: OD-czytanie i DO-świadczenie przesłania BOŻEGO NARODZENIA”. „Idą, idą kolędnicy” to z kolei pastorałka promująca krążek, do której uczestnicy zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie, pod opieka dr Natalii Ruman, nagrali teledysk.
Wydanie z pastorałkami będzie można nabyć w najbliższą niedzielę, 17 grudnia po każdej mszy w następujących miejscowościach: w Ćwiklicach w parafii pw. Św. Marcina, w Pszczynie w parafii pw. Podwyższenia Krzyża i Matki Bożej Częstochowskiej oraz Górze w parafii pw. Św. Jana Pawła II. Wystarczy wrzucić do puszki kwestarskiej dowolną kwotę.
Co ważne, zebrany dochód zostanie przekazany na działalność Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, a kwesta odbędzie się w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej 2017/15/OR.
W terminie późniejszym płytę można będzie nabyć zarówno w Ośrodku Matka Boża Różańcowa znajdującego się w Pszczynie przy ul. Św. Jadwigi 4 (nr tel: 32 449 08 94) w godzinach od 7:30 do 15:30, jak i Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie.
Realizacja przedsięwzięcia odbyła się w ramach projektu PILGRIM. W teledysku gościnnie wystąpili przedstawiciele organizacji i instytucji z powiatu pszczyńskiego oraz Czech: starosta Paweł Sadza, ks. proboszcz Alojzy Bok z Parafii św. Jadwigi na Starej Wsi, ks. Roman Buchta - dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, Piotr Cygan - dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie oraz główny koordynator i ambasador projektu PILGRIM na Śląsku, Piotr Kowalski - dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa, Justyna Pisek i Cezary Waluszko z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, Tomasz Głasek - rzecznik Zakładu Karnego w Cieszynie, Tomasz Chorab - dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, uczniowie oraz nauczyciel Zdenek Mruzek z Albrechtova Střední Škola w Czeskim Cieszynie, uczniowie oraz dyrektor Halina Nocoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, studenci oraz prodziekan Bogusław Dziadzia z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
(źródło: PZS nr 2)