Z prac Komisji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram posiedzeń Komisji Rady Powiatu na miesiąc październik 2009 r.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 12 października 2009 r. o godz. 13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie spotkanie z przedstawicielami urzędów gmin ds. promocji.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 19 października 2009 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie analiza wniosków Zarządu Powiatu i projektów uchwał Rady Powiatu przygotowanych na najbliższą sesję Rady.

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 14 października 2009 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie zaopiniowanie wniosków Zarządu Powiatu oraz projektów uchwał Rady Powiatu przygotowanych na najbliższą sesję Rady .

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 28 października 2009 r. o godz.14 00 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji. Celem posiedzenia będzie wizyta w gospodarstwie agroturystycznym i zapoznanie się ze stanem oraz możliwościami agroturystyki w Powiecie Pszczyńskim.

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że w dniu 19 października 2009 r. o godz. 12 15 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Porządek posiedzenia przewiduje:

1) rozpatrzenie wniosków przyjętych na sesji Rady Powiatu w dniu 23 września 2009r.

2) zaopiniowanie projektów uchwał Rady Powiatu Pszczyńskiego,

3) sprawy bieżące.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 13 października 2009 r. o godz. 13.00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie przygotowanie do sesji tematycznej w miesiącu październiku.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 20 października 2009 r. o godz. 13.00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie opiniowanie projektów uchwał Rady Powiatu przygotowanych na najbliższą sesję Rady.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 15 października 2009 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie realizacja planów finansowych PFOŚiGW, PFRON, PFGZGiK.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.