Konkurs Plastyczny

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym ŚWIĘTO PLONÓW NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ

ŚWIĘTO PLONÓW
NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ

Zapraszamy do udziału w  Konkursie Plastycznym
ŚWIĘTO PLONÓW NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ

CELE:
• kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej,
• poszerzenie wiedzy o dziejach gospodarczych regionu,
• poszerzanie wiedzy o pracy rolników;
• propagowanie wśród dziec młodzieży aktywności twórczej,
• promowanie szczególnie uzdolnionej młodzieży z różnych środowisk i miejsc zamieszkania.

UCZESTNICY KONKURSU: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
TECHNIKA: rysunek i malarstwo.
FORMAT: do A3.
OPIS PRACY: tytuł, imię i nazwisko, wiek autora, dokładny adres szkoły, placówki, imię
i nazwisko opiekuna.
Prosimy o dołączenie karty zbiorczej prac: tytuł pracy, autor, wiek, opiekun.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 20 września 2009 r.

Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres:
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 7

Na ogłoszenie wyników i wystawę pokonkursową zapraszamy w sobotę
26 września 2009 r. w trakcie Powiatowego Święta Plonów, w hali POSiR w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a.

Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody.
Laureatów konkursu o godzinie ogłoszenia wyników powiadomimy faksem lub telefonicznie.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.