Turniej piłki nożnej 'szóstek'

W dniu 27.05.2009r. na biosku GOSiR „Orlik” w Woli odbył się turniej piłki nożnej „szóstek” chłopców z okazji jubileuszu XX-lecia Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. W turnieju zorganizowanym przez dyrekcję i nauczycieli wychowania fizycznego ZSZiO w Woli, Powiat Pszczyński, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie uczestniczyły zespoły z czterech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego: LO Gilowice, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie, Zespół Szkół Samochodowych w Pszczynie oraz gospodarze turnieju ZSZiO w Woli.

Zwycięski zespół ZSZiO w Woli otrzymał piękny puchar ufundowany przez dyrektora GOSiR w Miedźnej Ireneusza Mietlińskiego. Wszystkie zespoły otrzymały piłki ufundowane przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz pamiątkowe dyplomy. Wręczono również dyplomy dla najlepszego strzelca, którym został Łukasz Uciński ZSZiO w Woli (5 strzelonych bramek) oraz najlepszemu bramkarzowi turnieju, którym został Kain Skrzypczak ZSZiO w Woli, który nie puścił żadnej bramki. Wszystkie mecze sędziował Pan Mirosław Gretka, któremu serdecznie dziękujemy za wzorowe prowadzenie zawodów.

Wyniki:

ZSZiO Wola – ZSS Pszczyna 3:0
2 Ł. Uciński, B. Uciński
ZSE Pszczyna – LO Gilowice 1:2
D. Borski 2 T. Bałuch
ZSZiO Wola – ZSE Pszczyna 3:0
2 Ł. Uciński, P. Knop
ZSS Pszczyna – LO Gilowice 2:2
samobójcza, G. Kuźnik T. Moroń, P. Wdowiak
ZSE Pszczyna – ZSS Pszczyna 1:2
K. Kamiński G. Kuźnik, K. Foltyn
ZSZiO Wola - LO Gilowice 2:0
2 Ł. Uciński

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. ZSZiO Wola 9 pkt. bramki 8:0
2. LO Gilowice 4 pkt. bramki 4:5
3. ZSS Pszczyna 4 pkt. bramki 4:6
4. ZSE Pszczyna 0 pkt. bramki 2:7

Sędziemu oraz fundatorom nagród i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia za rok!

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.