Integracja na pograniczu

25 maja rozpoczęła się impreza "Integracja na pograniczu - historia i sport ścieżką do wzajemnego poznania". W Starostwie Powiatowym spotkali się uczniowie z Czech i Polski wraz z opiekunami.

Są to uczniowie następujących szkół:
- Zespół Szkół Samochodowych w Pszczynie,
- Zespół szkół Rolniczych w Pszczynie,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie,
- I Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach,
- Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach,
- Zespół szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli,
- Zespół Szkół w Woli
- Střední škola gastronomie a služeb Frýdek-Místek,
- Střední škola hotelowá a obchodně podnikatelská Český Těšin,
- Střední škola Třinec-Kanada,
- Střední škola Havířov – Prostřední Suchá,
- Střední škola řemesel a služeb Havířov-Šumbark.
Następnie młodzież czeska zaraz po zakwaterowaniu w internacie Zespołu Szkół Rolniczych, wraz z polskimi kolegami zwiedzała Zagrodę Żubrów oraz skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Na najbliższe dni zaplanowano zawody sportowe, zwiedzanie muzeum Auschwitz, wycieczkę w góry oraz ognisko. Impreza potrwa do 29 maja.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.