Kompleks edukacyjno-terapuetyczny w Goczałkowicach otwarty
Śląskie Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju skupia trzy podmioty - niepubliczne, integracyjne przedszkole, niepubliczną szkołę z oddziałami integracyjnymi oraz centrum terapii i rozwoju dziecka.

Właścicielami nowego obiektu edukacyjno-terapetycznego w Goczałkowicach są Katarzyna i Łukasz Kanikowie, którzy od pięciu lat prowadzą już w tej miejscowości niepubliczne przedszkole. Teraz uruchomili kompleks, w którym prócz przedszkola, mieści się także szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi, a także centrum terapii i rozwoju dziecka, dostosowane do potrzeb dzieci z różnymi dysfunkcjami (usługi komercyjne oraz refundowane przez NFZ). - Nasze hasło przewodnie brzmi: Dobro dziecka naszą najwyższą wartością. Najważniejsza jest dla nas jakość oraz pozytywna energia, która od początku z nami jest. Zaczynamy od tego kompleksu, ale mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na niejednym otwarciu - zapowiedział Łukasz Kanik podczas otwarcia centrum w Goczałkowicach, które odbyło się w sobotę, 29 sierpnia.
W imieniu samorządu powiatowego pomyślności życzył właścicielom starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Od wielu lat wiem, że ziemia pszczyńska jest bogata w ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych. Ale w tym przypadku ważna była też determinacja, cudowny pomysł oraz zawrotna szybkość realizacji. Życzę przede wszystkim przychylności ludzi, którzy są wokół, którzy będą tu zostawiać swoje dzieci - mówił Paweł Sadza i zapewnił o współpracy powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z goczałkowickim centrum.
W niepublicznym przedszkolu już od 1 września rozpocznie naukę 44. dzieci w trzech oddziałach. Ruszy także pierwszy oddział niepublicznej szkoły podstawowej, zlokalizowanej na II piętrze budynku (to cztery sale, edukacyjne, sala komputerowa, świetlica, biblioteka, własna sala gimnastyczna, jadalnia z zapleczem oraz zaplecze administracyjne). - Bardzo ważna jest liczebność oddziałów. W szkole podstawowej klasy będą liczyły 10-12 uczniów, natomiast w przedszkolu - maksymalnie 16. dzieci, do tego na każdą salę przypadają 2-3 nauczycielki. Taka liczebność oddziałów pozwoli nam zagwarantować wysoką jakość edukacji - mówi Łukasz Kanik i dodaje, że popołudniami w obiekcie będzie dostępna szeroka oferta zajęć edukacyjnych i terapeutycznych, z których będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko uczniowie szkoły i przedszkola.
Otwarcie Śląskiego Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju w Goczałkowicach, 29.08.2015 r.