Kolejne dofinansowanie projektów w ramach Euroregionu Beskidy

18 marca 2009r. Euroregionalny Komitet Sterujący zatwierdził 15 projektów złożonych w II naborze do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Wśród zatwierdzonych projektów znalazł się wniosek złożony przez Powiat Pszczyński pt. "Słoneczny Tydzień Osób Niepełnosprawnych na pograniczu polsko-czeskim". Przedmiotem projektu jest IX edycja imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Słoneczny Tydzień". Maksymalna wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 13.354,61 EUR. Na liście wniosków do dofinansowania znalazły się również 2 inne projekty z terenu Powiatu Pszczyńskiego: - Pierwsze polsko-czeskie spotkanie pływackie", gdzie beneficjentem jest Uczniowski Klub Sportowy "Aguatica" z Pawłowic - "Euroregion Beskidy to nasza ziemia i wspólna sprawa" Zespołu Szkolno Przedszkolny w Golasowicach.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.