Z prac Komisji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Harmonogram posiedzeń Komisji Rady na miesiąc marzec 2009 r.

I. KOMISJA SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJ ROZWOJU POWIATU

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 2 marca 2009 r. o godz. 10 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie spotkanie z przedstawicielami gmin Powiatu Pszczyńskiego oraz przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Powiecie w zakresie wspólnej polityki bezpieczeństwa.

Przewodniczący Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Zbigniew Łebecki zawiadamia, że w dniu 16 marca 2009 r. o godz. 14 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Celem posiedzenia będzie opiniowanie uchwał . Spotkanie z kierownikami jednostek związanych z uchwałami.

. KOMISJA GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 11 marca 2009 r. o godz.13 00 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji.

Tematem posiedzenia będzie wizja lokalna Powiatowej Straży Pożarnej oraz zapoznanie się z punktem pomiaru stężeń substancji w powietrzu oraz sprawy bieżące.

Przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Stanisław Mazurczyk zawiadamia, że w dniu 25 marca 2009 r. o godz.13 00 odbędzie się posiedzenie Komisji w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Tematem posiedzenia będzie stan zabezpieczeń powiatu przed zdarzeniami powodującymi różne choroby zwierząt w gospodarstwach rolnych (lekarze weterynar).

I. KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Bogumiła Maria Boba zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 16 marca 2009 r. o godz. 12 15 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Porządek posiedzenia przewiduje organizację opieki paliatywnej i hospicyjnej na terenie Powiatu Pszczyńskiego oraz sprawy bieżące.

IV. KOMISJA EDUKACJI, KULTURY I SPORTU

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że w dniu 10 marca 2009 r. o godz. 13 00 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji w siedzibie ZSZiO w Woli. Celem posiedzenia będą zajęcia sportowe i kultura w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz sprawy bieżące.

Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Józef Pabin zawiadamia, że kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 17 marca 2009 r. o godz. 12 30 w salce nr 45 Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Porządek posiedzenia przewiduje działania PCPR w kierunku rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka.

V. KOMISJA FINANSÓW

Przewodniczący Komisji Finansów Józef Czysz zawiadamia, że posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 12 marca 2009 r. o godz. 14 00 w sali nr 45 budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Tematem posiedzenia będzie ocena przygotowań inwestycji zaplanowanych w budżecie.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.