Program stypendialny dla studentów " Eurostypendium drogą do dyplomu"

W związku z dodatkowymi środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego, które otrzymało województwo śląskie, planuje się zrealizować program stypendialny dla studentów pn „Eurostypendium drogą do dyplomu” w ramach Działania 2.2 Wyrównanie szans poprzez programy stypendialne ZPORR.

O stypendia będą mogli ubiegać się studenci państwowych i niepaństwowych uczelni wyższych, którzy:
- posiadają stałe zameldowani na terenie powiatu pszczyńskiego
- znajdują się w trudnej sytuacji materialnej (przeciętny, miesięczny dochód za 2007rok przypadający na członka rodziny nie może przekraczać kwoty uprawniającej do otrzymywania świadczeń rodzinnych, zgodnie z art.5 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych - tj. 504,00 PLN lub 583,00 PLN)
W związku z tym, iż czas na realizację projektu jest bardzo ograniczony i nabór stypendystów zaplanowany na drugą połowę marca będzie bardzo krótki (ok. 1 tygodnia), prosimy o wcześniejsze skompletowanie niezbędnych dokumentów, takich jak:
- zaświadczenie z uczelni o studiowaniu w roku akademickim 2008/2009
- zaświadczenia potwierdzające dochód za 2007r.:
1. zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego od każdego członka rodziny, który przed 2008r. ukończył 18 lat

2. w przypadku gdy rodzina utrzymuje się z gospodarstwa rolnego zaświadczenie właściwego organu gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych lub nakaz płatniczy
3. wszelkie inne zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzające wysokość dochodu rodziny określone w  Rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 2 czerwca 2005r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne.
W drugiej połowie marca umieszczona zostanie informacja o terminie naboru oraz ostateczna wersja Regulaminu przyznawania stypendiów.
Wszelkie informacje otrzymać można w Wydziale Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie, pokój nr 7, nr tel. (032) 449 23 63.

załącznik nr 3-ryczałt, format pliku: DOC, rozmiar: 25 KB
załącznik nr 4-dochód nieopodatkowany, format pliku: DOC, rozmiar: 39 KB
załączniki-wniosek, format pliku: DOC, rozmiar: 423.5 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.