Turniej Futsalu o Puchar Ziemi Pszczyńskiej

Osiem zespołów rywalizować będzie o Puchar Ziemi Pszczyńskiej w Turnieju Futsalu, który 22 lutego (niedziela) odbędzie się w hali POSiR. Na parkiecie swoje umiejętności zaprezentują najlepsi piłkarze Młodzieżowej Ligi Futsalu.

edycja Młodzieżowej Ligi Futsalu stała na bardzo dobrym poziomie. To sprawiło, że z wyróżniających się w tych rozgrywkach zawodników powołać reprezentację U-19 (1990 i młodsi). Pod opieką Wojciecha Bałucha zespół trenuje od kilku tygodni. Teraz pora na próbę generalną. – Chcielibyśmy zagrać w przyszłym roku w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdradza szkoleniowiec zespołu.

22 lutego w hali pszczyńskiego POSiR-u odbędzie się Turniej Futsalu o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. W zmaganiach weźmie udział osiem ekip. Oprócz MLF-owców będą to drużyny: LKS Łąka, Team Kamionka Mikołów, TSR Szóstka Będzin, Mitech Żywiec, Futsal Szkółka Pyskowice, Północ Chrzanów i Selton Sosnowiec. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 9.15, zaś oficjalne otwarcie turnieju będzie o godzinie 10.20.

Organizatorem zmagań jest POSiR Pszczyna i POPP Pszczyna.

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.