Ferie z POSiR-em

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza młodzież szkolną do udziału w zawodach sportowych w ramach akcji „Ferie z POSiR-em 2009”. W programie tegorocznej naszej propozycji na zimową przerwę uczniów znalazły się turnieje: futsalu, siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

Zgłoszenia do poszczególnych turniejów (szczegółowy harmonogram turniejów znajduje się w tabeli) przyjmowane są drogę elektroniczną (hala@posir.pszczyna.pl) . Uczestnicy imprez organizowanych w ramach akcji „Ferie z POSiR-em 2009” powinni posiadać legitymacje szkolne, pisemną zgodę rodziców na udział. Drużyny startujące w zawodach sportowych muszą mieć także pełnoletniego opiekuna.

W ramach akcji „Ferie z POSiR-em 2009” odbędzie się także „Dzień otwarty”. 2 lutego (do godz. 16.00) młodzież szkolna będzie miała okazja skorzystać bezpłatnie z hali. Rezerwacji można dokonywać po uprzednim uzgodnieniu z biurem POSiR.

POSiR informuje także, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych istnieje możliwość skorzystania z kompleksu sportowego „Orlik 2012”. Szczegółowe informacje podawane są telefonicznie (032 210 55 00).

Harmonogram zawodów sportowych, format pliku: DOC, rozmiar: 659 KB

Odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w powiecie pszczyńskim

Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy z przedstawicielami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, służb mundurowych i miejscowych szkół spotkali się, by oddać hołd poległym na ziemi pszczyńskiej - żołnierzom, powstańcom śląskim i harcerzom.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.