XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra już w niedziele

Tysiące wolontariuszy wyjdzie 11 stycznia na ulice, żeby zebrać fundusze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Dodatkowo Fundacja ogłosiła tegoroczne hasło: „W zdrowym ciele zdrowy duch".

XV Finałowi WOŚP-u towarzyszą liczne imprezy , już od 5 stycznia w Galer „13" można oglądać wystawę prac Stowarzyszenia Artystycznego Plessart. Wystawa czynna jest do 10 stycznia, kiedy to w Galer o godz. 18.00 odbędzie się małe „Jam Session", czyli koncert jazzowy w wykonaniu młodych muzyków z Pszczyny (ale nie tylko).
Podczas przerwy, o godz. 19.00 planujemy licytację wystawionych prac nnych niespodzianek ;) Ilość miejsc w Galer jest ograniczona, więc wszystkich zainteresowanych prosimy o odebranie wejściówek w Pszczyńskim Centrum Kultury. Warto się pośpieszyć ;)

W sobotę odbędzie się też impreza z cyklu „100 Turniejów Tenisa Stołowego dla Jerzego" organizowana w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Rozpocznie się o godzinie 9.00 a zakończy około godziny 16.00. Tutaj zapisy pół godziny przed rozpoczęciem danej kategor.

Niedzielny Finał również rozpocznie się sportowo - turniejem curlingu na pszczyńskim lodowisku. Przeznaczony jest on dla młodzieży, która wcześniej zgłosi się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie z chęcią wzięcia udziału w turnieju.

Akcjami towarzyszącymi koncertom w ten dzień będą:
- akcja krwiodawstwa w Ratuszu,
- pokaz Ratownictwa medycznego w wykonaniu Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie,
- malowanie kontenerów (każda chętna osoba otrzyma spray i będzie mogła się wykazać artystycznie) – tak wymalowane kontenery już nie będą szpecić imprez odbywających się w naszym mieście,
- będzie można także skosztować grochówki przygotowanej przez Państwową Straż Pożarną w Pszczynie.
- licytacje najróżniejszych różności :)

Oczywiście nie zabraknie muzyczno–artystycznej oprawy – w końcu to koncert! Zagrają na rynku w niedzielę: Drought – młodzi muzycy z Krakowa , Coloseum – z Rybnika, The Freshmaker – z pobliskiego Oświęcimia, Zagrożony Gatunek – również z Rybnika, Kabaret Ks – chłopaki z Żor - organizatorzy tamtejszej imprezy Finałowej, a także Suchy Chleb Dla Konia z odległej Dąbrowy Tarnowskiej.

Oczywiście punktem kulminacyjnym dnia będzie Światełko do Nieba, które – mamy nadzieję – okaże się niespodzianką dla każdego kto zechce przybyć na nasz koncert. Podczas całego niedzielnego dnia będzie można brać udział w licytacjach gadżetów oraz odwiedzić kiermasz, w którym znajdą się bardzo ciekawe rzeczy wykonane głównie przez pszczyńskie dzieci oraz młodzież.

Jak to Jurek Owsiak mówi: „Oj się będzie działo...!", więc nie może was zabraknąć!

Justyna, Dawid

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.