Konkurs na Lokalne Fundusze Młodych

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży we współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi zaprasza do udziału w programie "Lokalne Fundusze Młodych". Warunkiem funkcjonowania Programu w danej miejscowości będzie zaangażowanie w jego realizacje środków własnych samorządów.

Jego główną ideą jest aktywizacja młodych ludzi w wieku 16-19 lat w małych miejscowościach do 5.000 mieszkańców poprzez stworzenie systemu dofinansowania lokalnych projektów młodzieżowych z udziałem pieniędzy gminnych oraz innych sponsorów.

W ramach Programu każda z organizacji uczestniczących może otrzymać 10 tys. złotych na utworzenie Lokalnego Funduszu Młodych w swojej miejscowości. Do współpracy przy programie "Lokalne Fundusze Młodych" zapraszamy organizacje pozarządowe działające we współpracy z władzami samorządowymi oraz grupami młodych ludzi zainteresowanych tworzeniem takich mechanizmów finansowania projektów młodzieżowych.

Warunkiem funkcjonowania Programu w danej miejscowości będzie zaangażowanie w jego realizacje środków własnych samorządów. Program będzie mógł być realizowany wyłącznie tam, gdzie władze lokalne zadeklarują przekazanie 50 proc. środków niezbędnych na funkcjonowanie Lokalnego Funduszu Młodych (to znaczy 10 tys. złotych w przypadku wnioskowania o maksymalną dotację w ramach programu).

Maksymalna kwota dotacji : 10 000 zł.

Czas realizacji : luty – październik 2009

Podmioty uprawnione do otrzymania dotacji : organizacje pozarządowe

Zasady Konkursu, wniosek, Modele Lokalnych Funduszy Młodych dostępne na stronie internetowej Programu.

Wnioski należy składać do dnia 7 stycznia 2009 roku : w wersji elektronicznej na adres : m.szczesniak@pcyf.org.pl oraz w wersji papierowej (wraz z załącznikami) na adres :
Polska Fundacja Dziec Młodzieży,
ul. Kredytowa 6/20,
00-062 Warszawa z dopiskiem „Lokalne Fundusze Młodych”

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.