Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 21 listopada 2005 roku

„Analiza projektu budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2006 rok”, to temat posiedzenia Komisji Samorządności (...) w dniu 21 listopada br., prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Zygmunta Jelenia W posiedzenidział wzięło 5 członków Komisji oraz Helena Malarek Zastępca Głównego Księgowego, Szymon Sekta Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich oraz Dariusz Skrobol Kierownik Referatu ds. Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej.

Helena Malarek poinformowała, że w budżecie Powiatu Pszczyńskiego na 2006 r. ustalono: dochody budżetu w kwocie 46.663.427 zł., wydatki budżetu w kwocie 54.700.435 zł., spłatę kredytu w kwocie 738.915 zł., przychody Powiatu Pszczyńskiego w kwocie 8.805.923 zł. na które składają się środki z zaciągniętego kredytu bankowego, wolne środki oraz nadwyżki z lat ubiegłych a także ogólną rezerwę budżetową na rok 2006 w wysokości 549.863 zł., tj. 1% wydatków budżetowych.

Dariusz Skrobol Kierownik Referatu ds. Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej przekazał, że budżet w dziale 750 Administracja Publiczna rozdz. 75075 Promocje jednostek samorządu terytorialnego został zaplanowany analogicznie do roku poprzedniego, czyli na kwotę 150 tyś. zł., która wydatkowana będzie w szczególności na: zakup pucharów, literatury fachowej, kalendarzy i materiałów promocyjnych, organizację imprez o charakterze powiatowym, projekt ścieżek rowerowych, uczestnictwo w targach branżowych, opracowanie i wydanie publikacji oraz wydawnictw o powiecie, opracowanie danych statystycznych o powiecie oraz zlecenia innych opracowań i analiz dotyczących przedsiębiorczości, turystyki, kultury i promocji, organizację konferencji prasowych, współpracę z mediami, wymianę zagraniczną uczniów szkół powiatowych oraz utrzymanie strony internetowej. Dodał, że Referat dysponuje również środkami w dziale 921 Kultura i Ochrona Dziedzictwa Narodowego w następujących rozdziałach:
- rozdział 92195 pozostała działalność - budżet na 2006 r. wynosi 30.000 zł.
- rozdział 92195 biblioteki- budżet na 2006 r. wynosi 80.000 zł.

Szymon Sekta Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich przedstawił budżet Powiatu Pszczyńskiego na 2006 rok w działach:
- 600 Transport i łączność, rozdział 60004 Lokalny transport zbiorowy w kwocie 50.000 zł.,
- 750 Administracja publiczna, rozdział 75011 Akcja kurierska w kwocie 3.800 zł., rozdział 75045 - Komisje poborowe w kwocie 44.000 zł., rozdział 75095 - pozostała działalność w kwocie 6.500 zł.,
- 754 Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona Przeciwpożarowa, rozdział 75414 Obrona cywilna w kwocie 96.770 zł. i rozdział 75495 Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w kwocie 55.105 zł.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.