Plan pracy Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu na 2006 r.

Przedstawiamy Plan pracy Komisji

1. Opracowanie planu pracy Komisji na rok 2006.
2. Działalność Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

1.2. Analiza bezpieczeństwa w powiecie pszczyńskim za rok 2005:
a) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
b) Komenda Powiatowa Policji, Prokuratura Rejonowa.

1. Opiniowanie uchwał Rady Powiatu.
2. Opinia do wykonania budżetu powiatu pszczyńskiego za 2005 rok.

1. Gospodarka majątkowa powiatu mijającej kadencji –podsumowanie.
2. Podsumowanie realizacji zadań realizowanych przez Referat ds. Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej.

MAJ
1. Zbiornik Goczałkowicki – jego zabezpieczenie przed zagrożeniami zewnętrznymi.
2. Podsumowanie realizacji zadań przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

CZERWIEC
1. Podsumowanie realizacji zadań w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie.
2. Podsumowanie realizacjnwestycji drogowych w mijającej kadencji ( w tym na drogach wojewódzkich).

LIPIEC
1. Inwestycje i remonty w placówkach powiatowych (oświata).

SIERPIEŃ
1. Analiza działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.
2. Opinia w sprawie wykonania budżetu powiatu pszczyńskiego za I półrocze 2006 roku.

WRZESIEŃ
1. Propozycje Komisji Samorządności do budżetu powiatu pszczyńskiego na rok 2007.
2. Podsumowanie pracy Komisji w mijającej kadencji.

W porządku posiedzenia każdej Komisji znajdują się sprawy bieżące; także zlecone przez Radę Powiatu lub Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego. Tematyka posiedzeń Komisji w niektórych miesiącach może ulec przesunięciu na inne miesiące ze względów organizacyjnych. Na październik nie planuje się posiedzeń ze względu na zakończenie drugiej kadencji Rady Powiatu.

Przewodniczący Komisji Samorządności,
Promocj Rozwoju Powiatu

Zygmunt Jeleń

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.