Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 4 kwietnia 2006 r.

Tematem posiedzenia Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu Pszczyńskiego w dniu 4 kwietnia 2006 r. była analiza wykonania budżetu powiatu pszczyńskiego za 2005 rok.
Gabriela Zając Skarbnik Powiatu przekazała, że dochody budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2005 rok zostały wykonane w kwocie 50.142.261 zł. tj. w 101,4% i były wyższe od zaplanowanych o 6.833.239 zł., natomiast wydatki zostały wykonane w kwocie 48.754.478 zł. tj. 93,4%.
Poinformowała, że na wykonane dochody budżetu Powiatu składają się:
-dochody własne w kwocie 18.534.286 zł., tj. 118,7%
-dotacje celowe w kwocie 12.023.357zł., tj. 90,4%
-pozostałe środki w kwocie 1.110.341 zł., tj. 53,7%
-subwencja ogólna w kwocie 18.474.277 zł., tj. 100%
natomiast na wykonane wydatki budżetu Powiatu składają się:
-wydatki bieżące w kwocie 42.906.838 zł.
-wydatki majątkowe w kwocie 5.847.640 zł.

Kolejno przekazała, że niskie wykonanie planu wydatków jest wynikiem m.in.:
-braku obciążenia Powiatu ostatnią płatnością za pełnienie nadzoru nad lasami przez Nadleśnictwo Kobiór,
-brakruchomienia dopłat do deficytowych kursów na trasy do Strumienia,
-organizacji pracy Rady Powiatu i zależy od ilości odbytych sesji Rady, posiedzeń Zarządu, posiedzeń Komisji Branżowych oraz Komisji Rewizyjnej,
-przesunięcia terminu wykonania remontu łazienek w Zespole Szkół Rolniczych w Pszczynie na 2006 r., a także braku ofert na wymianę dachu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie,
-niskiego wykonania planu obsługi długu publicznego, oraz niewykorzystanie środków na remont kotłowni w Domu Dziecka w Pszczynie.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.