Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 22 maja 2006 r.

Tematem posiedzenia Komisji Finansów w dniu 22 maja 2006 r. prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Józefa Czysza była „Realizacja inwestycji na drogach powiatowych przez Powiatowy Zarząd Dróg”. W posiedzeniczestniczył Piotr Jacek Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie oraz Grzegorz Górka Zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Dyrekcja PZD przekazała informacje na temat realizacjnwestycj remontów na drogach powiatowych przez PZD w bieżącym roku:

1) w gminie Pawłowice:
-remont przepustu w ciągl. Wiejskiej w Jarząbkowicach,
-remont skarpy i chodnika w ciągl. Powstańców Śl. w Pielgrzymowicach,
-remont przepustu w Krzyżowicach,
-przebudowa ul. Golasowickiej w Pielgrzymowicach,
-przebudowa ul. Kasztanowej w Jarząbkowicach,
-chodnik w ciągl. Kraszewskiego w Golasowicach,
-chodnik w ciągl. Ligonia w Krzyżowicach,
-chodnik przy ul. Kruczej w m. Pniówek,
-projekt na modernizację ul. Wyzwolenia,

2) w gminie Goczałkowice:
-remont nawierzchni ul. Zimowej,
-przebudowa ul. Głównej w Goczałkowicach,
-remont ul. Brzozowej w Goczałkowicach,
-remont nawierzchni chodnika i jezdni w ciągl. Szkolnej,
-remont ul. Głównej pod wiaduktem w Goczałkowicach,

3) w gminie Suszec:
-naprawy powodziowe: remont przepustu w ciągl. Dworcowej
w Radostowicach i remont przepustu w ciągl. Jana Pawła w Kobielicach,
-modernizacja ul. Baranowickiej w ramach FOGR,
-przebudowa ul. Ks. Barona w Rudziczce,
-chodnik od ul. Lipki do ul. Mlecznej w Mizerowie,
-odtworzenie rowu w ciągl. Jana Pawła w Kobielicach,
-projekt przebudowy ul. Św. Jana w Suszcu,
-inwestycje realizowane przez Gminę w ramach współpracy:
prace projektowe chodników: przy drodze nr S4100 stanowiącej ul. Wyzwolenia w sołectwie Suszec, Kryry i Mizerów, przy drodze nr S4110 stanowiącej ul. Jana Pawła w sołectwie Kobielice; prace projektowe chodników: przy drodze nr S4155 stanowiącej ul. Woszczycką w sołectwie Rudziczka, przy drodze nr S4154 stanowiącej ul. Baranowicką i ul. Św. Jana w sołectwie Suszec, przy drodze nr S4150 stanowiącej ul. Dworcową w sołectwie Radostowice; budowa chodnika przy drodze nr S4100 stanowiącej ul. Wyzwolenia w sołectwie Kryry – etap I od końca istniejącego chodnika do ul. Pocztowej; budowa chodnika w ciągl. Jana Pawła w Kobielicach; budowa chodnika w Mizerowie w ciągl. Wyzwolenia,

4) w gminie Kobiór:
-remont mostu w ciągl. Leśników,
-budowa chodnika w ciągl. Rodzinnej,

5) w gminie Miedźna:
-renowacja nawierzchni dróg ul. Pszczyńska w Gilowicach,
-projekt na przebudowę ul. Wiejskiej, ul. Bieruńskiej i ul. Górnośląskiej w Miedźnej i Gilowicach na odcinku od skrzyżowania z DW933 w Miedźnej do skrzyżowania z DP S4135 tj. ul. Korfantego w Gilowicach,
-projekt na odnowę nawierzchni ul. Lompy w Gilowicach na odcinku od skrzyżowania z DP 4137 tj. ul. Górnośląskiej w Gilowicach do posesji nr 94,
-ścinki poboczy w ciągl. Miodowej we Frydku,
-współpraca z gminą:
chodnik przy ul. Wiejskiej w Grzawie; kanalizacja deszczowa przy ul. Bieruńskiej w Miedźnej; modernizacja chodnika przy ul. Wiejskiej w Miedźnej; chodnik wraz z kanalizacją deszczową przy ul. Lompy w Gilowicach; parking przy ul. Pszczyńskiej w Woli,

6) w gminie Pszczyna:
-remont mostu w ciągl. Katowickiej w Pszczynie,
-projekt modernizacji ul. Szewczyka w Studzienicach na odcinku od skrzyżowania z DW931 w Jankowicach do OSP w Studzienicach,
-przebudowa ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej,
-przebudowa ul. Kasztanowej w Jankowicach,
-budowa chodnika w ciągl. Katowickiej w Piasku,
-remont nawierzchni chodnika w ciągl. Staromiejskiej,
-ścinki poboczy w ciągl. Hodowców w Wiśle Wielkiej (odcinek przed Zaporą),
-wspólne inwestycje z gminą:
projekt budowlany remontu kapitalnego ul. Hallera i Złote Łany w Pszczynie i Jankowicach; projekt budowlany chodnika przy ul. Pawiej w Wiśle Małej; chodnik wzdłuż ul. Szymanowskiego w Pszczynie; wykonaniu zatoki postojowej w sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 2 przy ul. Katowickiej w Pszczynie; wykonanie nasypu wzdłuż ul. Szewczyka pod przyszły chodnik; wykonanie parkingu przy ul. Pokoju w Brzeźcach.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.