PLAN PRACY KOMISJI GOSPODARKI, ROLNICTWA I OCHRONY ŚRODOWISKA

Plan pracy Komisji na rok 2007

Styczeń
1. Przyjęcie planu pracy Komisji na rok 2007, opinia n/t projektu budżetu na rok 2007.
2. Problematyka bezrobocia w Powiecie Pszczyńskim w następstwie otwarcia się zagranicznych rynków pracy oraz możliwości aktywizacji lokalnego rynku pracy.

1. Zapoznanie się z aktualnym stanem komunikacji ponadlokalnej
w powiecie.
2. Zapoznanie się z projektami przygotowanymi w celu dofinansowania z funduszy unijnych.

Marzec
1. Zapoznanie się z możliwościam skutkami pozyskiwania środków unijnych w oparciu o opinię przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego.
2. Analiza problematyki komunikacji ponadlokalnej w powiecie oraz ustalenie zasad dofinansowania.

1. Analiza i ocena sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2006.
2. Analiza wykorzystania środków na zimowe utrzymanie dróg oraz bieżących planów remontowych dróg powiatowych i wojewódzkich.

Maj
1. Zapoznanie się ze stanem dróg powiatowych (etap I) – zadania ujęte w budżecie roku 2007 i w latach następnych.
2. Zapoznanie się ze stanem dróg powiatowych (etap ).

Czerwiec
1. Przygotowanie i omówienie materiałów do sesji tematycznej z rolnictwa – temat „Rola i zadania samorządu rolniczego i doradztwa rolniczego w powiecie pszczyńskim w roku 2007”.
2. Zapoznanie się z działalnością Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Lipiec
1. Zapoznanie się z funkcjonowaniem Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, analiza realizacji Powiatowego Programu Gospodarki Odpadami.

Sierpień
1. Gospodarka leśna i łowiecka w powiecie – komisja wyjazdowa do siedziby Koła Łowickiego „Cyranka”.

1. Zapoznanie się z informacją z wykonania budżetu za I półrocze 2007 r.
2. Omówienie i przygotowanie propozycji do budżetu na rok 2008.

Październik
1. Zapoznanie się ze stanem mienia powiatu – Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli.
2. Omówienie zasad zarządzania mieniem Skarbu Państwa.

1. Szanse i zagrożenia rozwoju Powiatu. Przedsiębiorczość w powiecie
– spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorców i producentów rolnych (wraz z Komisją Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu).
2. Ocena realizacjnwestycji na drogach powiatowych, wojewódzkich
oraz współfinansowanych przez gminy.

1. Podsumowanie pracy Komisji oraz opracowanie planu pracy Komisji
na 2008 r.
2. Uwag opinie dotyczące projektu budżetu na rok 2008.

Ponadto na każdym posiedzeniu omawiane będą sprawy bieżące oraz opiniowane będą merytoryczne uchwały rady Powiatu. Tematyka posiedzeń może ulec zmianie lub przesunięciu.

Przewodniczący Komisji
Stanisław Mazurczyk

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.