PLAN PRACY KOMISJI FINANSÓW

Plan pracy Komisji na rok 2007

Rozpatrywanie i opiniowanie projektów uchwał Rady Powiatu z zakresu zadań - na bieżąco.

1. Przygotowanie opin do projektu budżetu Powiatu na 2007 r.
2. Opracowanie planu pracy Komisji na 2007 r.

Luty
1. Układ wykonawczy budżetu i plany finansowe jednostek organizacyjnych Powiatu.

Marzec
1. Ocena przebiegu inwestycji - budowa hali sportowej i stanu przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych i remontowych zaplanowanych w budżecie.

1. Analiza sprawozdania Zarządu z wykonania budżetu w 2006 r.
i przygotowanie opin do wykonania budżetu.

1. Analiza realizacji budżetu za I kwartał 2007 r.

1. Stan realizacjnwestycj remontów prowadzonych przez PZD.

Lipiec - p r z e r w a w a k a c y j n a

Sierpień
1. Ocena realizacjnwestycj remontów prowadzonych przez Wydział Inwestycj Zamówień Publicznych.
2. Realizacja dochodów własnych Powiatu.

Wrzesień
1. Analiza informacji Zarządu z wykonania budżetu za I półrocze 2007 r. i przygotowanie opin do wykonania budżetu.

1. Realizacja planów finansowych:
- PFOŚ i GW
- PFRON
2. Analiza realizacji budżetu za I kwartały 2007 r.

Listopad
1. Analiza projektu budżetu Powiatu na 2008 r., przygotowanie stanowiska Komisji do projektu budżetu.

1. Przygotowanie opin do projektu budżetu Powiatu na 2008 r.
2. Opracowanie planu pracy Komisji Finansów na 2008 r.

Przewodniczący Komisji Finansów
Józef Czysz

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.