PLAN PRACY KOMISJI SAMORZĄDNOŚCI, PROMOCJI I ROZWOJU POWIATU

Plan pracy Komisji na rok 2007

1. Opracowanie i zatwierdzenie planu pracy Komisji na rok 2007.
2. Działalność Powiatowego Rzecznika Konsumentów, zapoznanie się z organizacją Starostwa.

LUTY
1. Analiza bezpieczeństwa w Powiecie Pszczyńskim - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej - spotkanie wyjazdowe.
2. Analiza bezpieczeństwa w Powiecie Pszczyńskim ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w placówkach oświatowych Komenda Powiatowa Policji - spotkanie wyjazdowe.

MARZEC
1. Spotkanie z przedstawicielami gmin w zakresie wspólnej polityki bezpieczeństwa - sala sesyjna Starostwa.
2. Opinia do wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok.

KWIECIEŃ
1. Wydział Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej - strategia pozyskiwania środków unijnych przez Powiat Pszczyński.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Pszczyna - spotkanie wyjazdowe.

MAJ
1. Omówienie inwestycji drogowych i zapoznanie się z organizacją Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Goczałkowice - spotkanie wyjazdowe.

CZERWIEC
1. Wydział Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej - strategia promocji ziemi pszczyńskiej.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Kobiór - spotkanie wyjazdowe.

LIPIEC
Przerwa wakacyjna

SIERPIEŃ
1. Analiza działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Miedźna - spotkanie wyjazdowe.

1. Propozycje do budżetu Powiatu Pszczyńskiego 2008 roku.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Pawłowice - spotkanie wyjazdowe.

PAŹDZIERNIK
1. Edukacja - możliwości, szanse i zagrożenia. Dyskusja o kształtowaniu polityki rozwoju poprzez edukację. Zapoznanie się z infrastrukturą oświatową.
2. Zapoznanie się z problemami samorządności, porządku publicznego i promowania się w Gminie Suszec - spotkanie wyjazdowe.

LISTOPAD
1. Szanse i zagrożenia rozwoju powiatu. Przedsiębiorczość w powiecie - spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorców i producentów rolnych wspólnie z Komisją Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w dniu 7 listopada 2007 r.
2. Zapoznanie się z informacją na temat wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego – propozycje do budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2008.

GRUDZIEŃ
1. Omówienie zasad przyznawania wyróżnienia Komisji dla osób zasłużonych dla promocji Powiatu Pszczyńskiego, spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
2. Opinia w sprawie budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2008 rok.

Przewodniczący Komisji
Zbigniew Łebecki

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.