Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 14 marca 2007 r.

Posiedzenie Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w dniu 14 marca 2007 r.

„Zapoznanie się z możliwościam skutkami pozyskiwania środków unijnych w oparciu o opinię przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego”, to temat posiedzenia Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Stanisława Mazurczyka, przy udziale zaproszonych gości: Tatiany Brzęczek menedżera Piekarni - Cukierni Brzęczek Sp. Jawna, Andrzeja Kołocha przedstawiciela Przedsiębiorstwa Produkcji Mebli Metalowych MEDROS Sp. z o.o. oraz Zbigniewa Korzekwy Prezesa Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Wol Krzysztofa Kondratowicza Kierownika Działu Informacyjno – Doradczego Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli.

Wnioskiem
„o zorganizowanie spotkania przedstawicieli CP S.A. w Woli z zainteresowanymi przedsiębiorcami z terenu powiatu pszczyńskiego, w celu przybliżenia możliwości pozyskiwania środków unijnych w formie dotacji”,
Komisja zakończyła pierwszą część posiedzenia.

Efektem dalszych obrad było pozytywne zaopiniowanie na najbliższą sesję Rady Powiatu w dniu 21 marca br. projektów uchwał w sprawach:
1) utworzenia jednostki organizacyjnej pn. Powiatowy Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Pszczynie” oraz nadania jej statutu,
2) porozumienia z Gminą Miedźna o wspólnej realizacji zadań na drogach powiatowych,
3) zbycia udziałów Powiatu Pszczyńskiego w Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Spółka z o.o. z siedzibą w Pszczynie oraz zaciągnięcia kredytu bankowego.
Stanowisko do projektchwały w sprawie zmian budżetu powiatu Pszczyńskiego na 2007 r. członkowie Komisji wyrażą indywidualnie na sesji Rady Powiatu.

Komisja zakończyła swoje posiedzenie kolejnym wnioskiem tj.
„o bieżące informowanie Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o wypadkach drogowych na terenie powiatu pszczyńskiego, spowodowanych brakiem obwodnicy Pszczyny i tunelu oraz związanymi z tym uciążliwościami.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.