Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 19 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji Finansów w dniu 19 kwietnia br.

Zapoznanie się z wykonaniem planu wydatków budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok oraz wydanie opin w sprawie wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok, to tematy ostatniego posiedzenia Komisji Finansów prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Józefa Czysza, przy udziale Gabrieli Zając Skarbnika Powiatu.

Członkowie Komisji wydali pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok, jak również zaopiniowali pozytywnie projekty uchwał Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawach:
1) rodzajów, warunków i sposobu przyznawania środków finansowych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej,
2) zmian budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2007 rok,
3) zawarcia porozumienia z Miastem Tychy dotyczącego współfinansowania kosztów funkcjonowania Warsztatów Terap Zajęciowej,
4) zawarcia porozumienia z Miastem Żory dotyczącego współfinansowania kosztów funkcjonowania Warsztatów Terap Zajęciowej,
5) zawarcia porozumienia z Miastem Jastrzębie Zdrój dotyczącego współfinansowania kosztów funkcjonowania Warsztatów Terap Zajęciowej oraz zawarcia porozumienia z Powiatem Mikołowskim dotyczącego współfinansowania kosztów funkcjonowania Warsztatów Terap Zajęciowej, będących przedmiotem obrad sesji Rady w dniu
25 kwietnia br.

Komisja analizowała również ofertę Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Pszczynie Sp. z o.o. w sprawie propozycji nieodpłatnego nabycia przez powiat udziałów tej spółk po zapoznaniu się z opinią radcy prawnego Komisja uważa, że na dzień dzisiejszy Powiat nie jest uprawniony do nieodpłatnego nabycia udziałów PKS w Pszczynie Sp. z o.o.

Zdaniem Komisji, należy zorganizować wspólne spotkanie przedstawicieli PKS w Pszczynie, Powiatu oraz Gmin Powiatu Pszczyńskiego, na którym zostaną omówione wszelkie wątpliwości dot. tego tematu.

Komisja stanęła również na stanowisku, aby po opracowaniu „Koncepcji układu komunikacyjnego Powiatu Pszczyńskiego”, przekazać w/w opracowanie gminom powiatu pszczyńskiego w celu zapoznania się, a następnie zwołać wspólne spotkanie odnośnie wspólnego zorganizowania transportu zbiorowego na terenie Powiatu Pszczyńskiego.

Nowe biuro poselskie w Pszczynie

Biuro poselskie Macieja Tomczykiewicza mieści się w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 3/5. W tej samej kamienicy swoje pierwsze biuro prowadził ojciec pszczyńskiego posła, Tomasz Tomczykiewicz.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.