Otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2025 roku.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w terminie od 23 października 2024 r. do 14 listopada 2024 r. w godzinach pracy urzędu (liczy się data wpływu do Starostwa Powiatowego) oferty zgodnej z wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 października 2018 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzorów sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2018 r., poz. 2057).

Pliki do pobrania
Uchwała Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 października 2024 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert, format pliku: DOCX, rozmiar: 14.72 KB
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na 2025, format pliku: DOCX, rozmiar: 49.56 KB
Klauzula informacyjna RODO - konkurs 2025, format pliku: DOC, rozmiar: 40 KB
Wzór oferty, format pliku: PDF, rozmiar: 346.27 KB

• Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2025 roku.

• Z mieszkańcami o nieodpłatnej pomocy prawnej

Na rynku w Pszczynie koordynatorzy nieodpłatnej pomocy prawnej ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie informowali mieszkańców, w jaki sposób skorzystać z bezpłatnych porad, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

• Nieodpłatna pomoc dla powodzian

Ustawa z dnia 1 października 2024 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2024 r. poz. 1473) wprowadziła zmianę dotyczącą systemu nieodpłatnej pomocy.