Inwestycje

Są środki na remont drogi w Czarkowie

Powiat Pszczyński pozyskał 1 mln 86 tys. zł na remont ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie. Niebawem ruszy przetarg, a wybrany w nim wykonawca wymieni ponad 2 km nawierzchni.

Ulica Powstańców Śląskich w Czarkowie i wyremontowany most

Remont ul. Powstańców Śląskich będzie polegać na wymianie nawierzchni jezdni na odcinku 2 km - od skrzyżowania z obwodnicą do skrzyżowania z ul. Słowackiego w Piasku, remoncie fragmentu chodnika dla pieszych, poboczy i wpustów ulicznych.

Szacowany koszt zadania to 2,2 mln zł. Pozyskane przez Powiat dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi połowę tej kwoty. Wkład własny sfinansują wspólnie Powiat Pszczyński oraz Gmina Pszczyna.

Obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa. Remont zostanie wykonany w 2025 roku. Będzie to kolejne zadanie na tej drodze - w ubiegłym roku Powiat zakończył przebudowę mostu w ciągu ul. Powstańców Śląskich, a wartość tych prac wyniosła 1,2 mln zł.

Starosta pszczyński, Grzegorz Wanot podkreśla, że znaczna ilość realizowanych zadań na drogach powiatowych jest możliwa dzięki dużej skuteczności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. - Wniosek o dofinansowanie remontu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie znalazł się na 1. miejscu listy rankingowej. Zależy nam, aby wykorzystać każdą szansę na pozyskanie środków, dzięki czemu możemy poprawiać bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg - mówi starosta.

Trwające lub dopiero zakończone inwestycje, realizowane dzięki środkom pozyskanym przez Powiat, to m.in. budowa chodnika na ul. Żorskiej w Pszczynie wraz z przebudową skrzyżowania, przebudowa ul. Zwycięstwa w Krzyżowicach, remont ul. Śląskiej w Krzyżowicach i Boryńskiej w Warszowicach oraz remont ul. Katowickiej, Chopina i Batalionów Chłopskich w Pszczynie.

Do kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg został złożony wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. św. Jana Pawła w Studzienicach.