Słuchacze z PUTW rozpoczęli kolejny rok akademicki

Po raz trzynasty Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki.

Kobiety śpiewające w chórze UTW.

Odśpiewaniem pieśni „Gaudeamus igitur” przez uniwersytecki chór „Canto Grazioso” pod kierownictwem Haliny Raweckiej-Czernik rozpoczęła się inauguracja trzynastego roku akademickiego Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaproszonych gości, słuchaczy i wykładowców w Stajniach Książęcych przywitał wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia PUTW Krystian Latko.

Wicestarosta Damian Cieszewski z zastępcą burmistrza Pszczyny Magdaleną Czarnecką życzyli wszystkim słuchaczom wielu sukcesów i motywacji do dalszego pogłębiania wiedzy. - Słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są doskonałym przykładem, że nauka, aktywność i pasje mogą z powodzeniem towarzyszyć człowiekowi przez całe życie - mówi wicestarosta, który w prezencie przekazał seniorom, długopisy z logo Powiatu Pszczyńskiego.

Wykład inauguracyjny wygłosił Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Na zakończenie uroczystości wystąpiła uniwersytecka grupa teatralna „Pod kapeluszem” z inscenizacją autorstwa Jadwigi Szymik.

Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został założony w 2012 roku. Jego główną misją jest aktywizacja i edukacja seniorów z powiatu pszczyńskiego. Podczas zajęć słuchacze mają możliwość poszerzenia swoich pasji. PUTW daje seniorom możliwość m.in. samokształcenia, rozwoju, utrzymania więzi towarzyskich a także wypełnienia wolnego czasu.

• Pomoc konsumentom

Bezpieczeństwo w sieci - powódź

Powódź i związana z nią sytuacja to czas zwiększonej aktywności cyberprzestępców, którzy wykorzystują socjotechnikę i manipulację. Oszuści przygotowują kampanie phishingowe, fałszywe zbiórki i reklamy w mediach społecznościowych promujące nieprawdziwe inwestycje.

Te zawody to dla osób z niepełnosprawnością prawdziwa olimpiada

Drużyny Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie i WTZ w Ośrodku św. Faustyny w Tychach to zwycięzcy 18. Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych, w których Puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego zdobył WTZ BSA Teatr Grodzki w Bielsku-Białej, a Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej - ŚDS w Pszczynie.