Te zawody to dla osób z niepełnosprawnością prawdziwa olimpiada

Drużyny Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie i WTZ w Ośrodku św. Faustyny w Tychach to zwycięzcy 18. Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych, w których Puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego zdobył WTZ BSA Teatr Grodzki w Bielsku-Białej, a Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej - ŚDS w Pszczynie.

Uczestnicy zawodów na najwyższym stopniu podium.

W tym roku Miedzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych zostały podzielone na dwa dni, organizatorzy zrezygnowali z organizacji finału. We wtorek 24 września w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie do rywalizacji stanęło 15 drużyn, w czwartek - 13 zespołów. To uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Ośrodków dla Osób Niewidomych i Domów Pomocy Społecznej, którzy zmierzyli się w konkurencjach indywidualnych, jak również drużynowych.

We wtorek na najwyższym stopniu podium stanęli uczestnicy WTZ w Tychach, a podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Knurowie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie, zajęli kolejne miejsca. W czwartek 26 września, najlepsza była drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie, kolejne miejsca zajęli - podopieczni WTZ w Czechowicach-Dziedzicach i WTZ „Promyk” w Katowicach.

Drugiego dnia - puchary, statuetki, medale i dyplomy uczestnikom wręczyli wicestarosta Damian Cieszewski, dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie Piotr Kowalski i kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie Jarosław Folek. Wicestarosta wręczył również Puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego, drużynie WTZ BSA Teatr Grodzki w Bielsku-Białej. - Te zawody przyniosły uczestnikom wiele emocji, wspaniałej zabawy, niezapomnianej sportowej rywalizacji i szczerej radości - mówi wicestarosta.

Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych organizuje Ośrodek Matka Boża Różańcowa z Pszczyny, we współpracy z POSiR-em. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta Grzegorz Wanot i dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Marek Konsek.

Wydarzenie wspierali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie - Łące.