Ulice Śląska i Boryńska wyremontowane

W środę 25 września odbył się odbiór robót wyremontowanych dróg powiatowych - ul. Śląskiej w Krzyżowicach oraz ul. Boryńskiej w Warszowicach.

Przedstawiciele samorządów i sołtysi stoją przy wyremontowanej drodze i podpisują protokół odbioru robót.
fot. PZD Pszczyna

Prace prowadzono na odcinku 2,1 km ul. Śląskiej w Krzyżowicach od skrzyżowania z ul. Szkolną do granicy powiatu z Żorami oraz na odcinku o długości 1,1 km ul. Boryńskiej od skrzyżowania z DK-81 do granicy z Krzyżowicami. Polegały na frezowaniu, remoncie nawierzchni jezdni (wymiana dwóch warstw asfaltu), remoncie poboczy, oczyszczeniu rowów przydrożnych, wykonaniu przejść dla pieszych i oznakowania poziomego jezdni.

Wartość robót wyniosła ponad 2,7 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 1,6 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryły wspólnie Powiat Pszczyński - prawie 754 tys. złotych i Gmina Pawłowice - 340 tys. złotych.

- Modernizacja infrastruktury drogowej to jeden z naszych priorytetów, który wpływa bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki naszej skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych możemy realizować więcej zadań drogowych, które odpowiadają na potrzeby społeczności. Duże znaczenie ma tutaj bardzo dobra współpraca z Gminą Pawłowice. To kolejne zmodernizowane drogi powiatowe na terenie tej gminy. W wakacje zakończyliśmy przebudowę ulicy Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach i Zwycięstwa w Krzyżowicach - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

• Wyremontowane zostaną dwie drogi powiatowe w gminie Pawłowice

Plac budowy został przekazany wykonawcy i w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z remontem ul. Śląskiej w Krzyżowicach, a w połowie roku ul. Boryńskiej w Warszowicach. Powiat Pszczyński na inwestycję pozyskał ponad 1,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.