Trzy drogi powiatowe po odbiorach końcowych

Dzięki pozyskaniu przez Powiat Pszczyński ponad 1,8 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg, wyremontowane zostały trzy drogi powiatowe - Katowicka, Chopina i Batalionów Chłopskich w Pszczynie. We wtorek, 24 września odbył się odbiór końcowy robót.

Wyremontowana droga i chodnik

Dzięki realizacji inwestycji na odcinku 3 km wymieniona zostanie nawierzchnia trzech dróg powiatowych. W pierwszej kolejności prace prowadzone były na ul. Chopina w Pszczynie, która została wyremontowana na długości ok. 850 metrów. Następnie wyremontowana została ul. Katowicka na ok. 700 metrowym odcinku oraz ul. Batalionów Chłopskich na długości ok. 1500 metrów.

Roboty objęły wymianę dwóch warstw nawierzchni, częściowe wzmocnienia, naprawę poboczy, częściową naprawę chodnika, oczyszczenie rowów przydrożnych oraz wymianę krawężnika, wymianę wpustów ulicznych i wykonanie nowego oznakowania poziomego.

- Na ul. Chopina poprawiliśmy bezpieczeństwo pieszych poprzez połączenie kilku chodników. To kolejny przykład naszej bardzo dobrej współpracy z Gminą Pszczyna. Wielokrotnie potwierdziło się, że jak robimy coś wspólnie, jest to z korzyścią dla mieszkańców - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dodaje, że w przygotowaniu jest kolejne zadanie na drogach powiatowych - remont ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie.

- Dzięki bardzo dobrej współpracy między samorządem gminnym a powiatowym w ostatnim czasie udało się zrealizować trzy kluczowe prace drogowe w naszym mieście. Prace na ulicach Katowickiej, Chopina oraz Batalionów Chłopskich to efekt wspólnych działań, które zawsze przynoszą najlepsze rezultaty - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Każda z wymienionych inwestycji jest powodem do radości, ale szczególnie cieszy budowa chodnika wzdłuż ulicy Chopina. To nowe połączenie znacznie poprawi bezpieczeństwo w rejonie Parku Zamkowego i osiedla Powstańców Śląskich - dodaje.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.