Strażacy-ochotnicy z Piasku oraz Woli jadą pomagać mieszkańcom Radochowa

Radochów to niewielka wieś w gminie Lądek-Zdrój. W niedzielę większość miejscowości została zalana przez wodę z przerwanej zapory w Stroniu Śląskim. Mieszkańcy zostali odcięci od świata. Dwie OSP z powiatu pszczyńskiego ruszają na pomoc.

Kolaż zdjęć obrazujących powódź w Radochowie
fot. OSP Piasek

- OSP Piasek w obliczu tragedii jaka dzieje się na Dolnym Śląsku podjęła decyzję o bezpośrednim wsparciu dla poszkodowanych. Po skontaktowaniu się z PSP Kłodzko zdecydowaliśmy wyruszyć z pomocą do miejscowości Radochów. 6 druhów z OSP Piasek oraz 6 z OSP Wola będzie do niedzieli pomagać w usuwaniu skutków powodzi - mówi Marek Głombek, prezes OSP Piasek.

Strażacy ruszają w sobotę nad ranem. Zabierają pompy i inny potrzebny sprzęt. Ale na miejsce chcą też przywieźć inne potrzebne mieszkańcom artykuły. W piątek w godz. 15.00-21.00 w OSP Piasek przy ulicy Katowickiej organizowana jest zbiórka. Można dostarczyć:

• przede wszystkim chemię gospodarczą: chlor do uzdatniania wody i inne środki do dezynfekcji
  • koce, skarpety, przedłużacze, powerbanki, latarki
  • wiadra, łopaty, miotły.

Informacje w sprawie zbiórki udzielane są pod numerem tel. 507784802.

Staże, kursy i szkolenia. Rusza projet "Śląskie. Zawodowcy 2"

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie weźmie udział w projekcie „Śląskie. Zawodowcy 2”. Dzięki projektowi nasi uczniowie będą mogli realizować staże w firmach działających na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., a także wziąć udział w kursach i szkoleniach.

Zbiórki dla powodzian

W całym powiecie pszczyńskim, w którym także zmagamy się ze skutkami ulewnych deszczy, jest olbrzymia chęć pomagania. Przygotowaliśmy wykaz trwających zbiórek - zarówno dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, sąsiednich Czechowic-Dziedzic oraz terenów poszkodowanych w całej Polsce.