Cztery zespoły i kilka godzin muzycznej uczty
Żubrowisko Festival w tym roku zaskoczył zupełnie nową, dwudniową formułą, która przyniosła jeszcze więcej muzycznych wrażeń i różnorodności. Festiwalowa sobota należała do Dziwnej Wiosny i Proletaryatu, ale też miejscowych zespołów: Loży Masorza i Hard Rockets z chórem Per Spasso.
Pierwszego dnia sceną rządziły pszczyńskie zespoły: Amber Attic, TTT, Rushed, Serso, a na finał wystąpiła Insekt Orkiestra, które fenomenalnie zaprezentowały możliwości lokalnej sceny muzycznej. Drugiego dnia festiwal nabrał jeszcze większego rozpędu, wypełniając Ośrodek Sportów Wodnych w Łące sporą dawką mocnych brzmień. Festiwalowa sobota rozpoczęła się warsztatami skierowanymi wyłącznie dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem - redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia. Po południu na scenie odbyło się spotkanie autorskie z Bąkiewiczem dla wszystkich zainteresowanych, które poprowadził Łukasz Sojka.
W sobotę, 7 września dla publiczności zagrały: Dziwna Wiosna, czyli kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album oraz znana i uwielbiana przez pszczyńską publiczność Loża Masorza. Na festiwalowej scenie wystąpili również prawdziwi giganci rocka - Hard Rockets z chórem Per Spasso i gośćmi - Piotrem Grząślewiczem, Lu Czopek i sekcją dętą. Muzycy zagrali jeden z najlepszych koncertów w całej historii Żubrowiska, prezentując repertuar, który pojawi się na najnowszej płycie. Nie mogło oczywiście zabraknąć ich najbardziej rozpoznawalnego kawałka, który zdobył listy przebojów - „Elektrycznych Dziadów”.
Przed 22.30 scenę przejął Proletayrat - absolutna legenda polskiej sceny rockowej. - Muzycy dali z siebie wszystko grając dla dwóch pokoleń odbiorców - mówi starosta Grzegorz Wanot, który otworzył drugi dzień najbardziej rockowego festiwalu w powiecie pszczyńskim wspólnie z posłem Maciejem Tomczykiewiczem, wicestarostą Damianem Cieszewskim i zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką.
Przez dwa dni dostępne było pole namiotowe, strefa gastronomiczna, strefa kids z atrakcjami dla dzieci i strefa art, w której było można zrobić swoją własną, niepowtarzalną, żubrowiskową koszulkę lub torbę. Podczas Żubrowisko Festival przeprowadzona została zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Mieczysława Pacanowskiego, który każdego dnia zmaga się z ogromnym bólem. Mieszkaniec Pszczyny cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i układowe choroby tkanki łącznej.
Organizatorzy: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, MORiS oraz Pszczyńskie Centrum Kultury, współorganizatorzy: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Patronat medialny: Antyradio, Pless.pl, TVP Katowice.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego