Żubrowisko już w ten weekend ze strefą Art, Kids i Gastro. Zagrają pszczyńskie zespoły, Dziwna Wiosna i Proletaryat

6 i 7 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zagrają pszczyńskie zespoły oraz Dziwna Wiosna i Proletaryat. Wejściówki można kupić online (do 15.00 w piątek i sobotę) oraz przy bramie wejściowej na miejscu imprezy w Łące.

Scena podczas rockowego koncertu plenerowego, na scenie zespół, przed scena publiczność

Na teren imprezy w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące będzie można wejść od godziny 15.30 zarówno w piątek, jak i w sobotę. Mała niespodzianka dla tych, którzy będą bawić się z nami od samego początku - dla pierwszych 35 osób, które w piątek i sobotę przejdą przez bramę, Powiat Pszczyński przygotował płyty „20 lat Żubrowiska”. Na krążku znajdują się utwory pszczyńskich zespołów, które wystąpiły w ubiegłym roku podczas jubileuszowej edycji wydarzenia.

Bilety można jeszcze kupić online na stronie pckulu otwiera się w nowym oknie oraz biletyna.pl otwiera się w nowym oknie (bilet na piątek oraz dwudniowy online można kupić do piątku do godz. 15.00, z kolei bilet online na sobotę można kupić do soboty do godz. 15.00). Dzieci do 10. roku życia wchodzą za darmo.

Wejściówki będzie można nabyć także na miejscu imprezy od 15.30 (płatność wyłącznie bezgotówkowa: karta, zbliżenie i BLIK).

Dwudniowy festiwal przygotowywany jest z myślą o dwóch pokoleniach odbiorców. Na dwóch scenach wystąpi 9 zespołów, ponad 60 wykonawców. Piątek, 6 września będzie świetną okazją do tego, żeby poznać bliżej twórczość lokalnych muzyków. Zagrają Amber Attic, TTT, Rushed, Serso, a na finał wystąpi Insekt Orkiestra. Muzycy w nowym projekcie połączyli rock and rolla oraz kwartet smyczkowy i sekcję dętą. I już na starcie odnieśli olbrzymi sukces - wygrali eliminacje do legendarnego Pol'and'Rock Festiwal, gdzie zagrali początkiem sierpnia.

Grafika z wymienionymi zespołami, które zagrają podczas żubrowiska.

Festiwalowa sobota rozpocznie się warsztatami skierowanymi wyłącznie dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem - redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia (ilość miejsc ograniczona). Po południu na scenie odbędzie się spotkanie autorskie z Bąkiewiczem dla wszystkich zainteresowanych.

Tego dnia dla publiczności zagrają: Dziwna Wiosna, czyli kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album, znana i uwielbiana przez pszczyńską publiczność Loża Masorza, nasi giganci rocka - Hard Rockets z chórem Per Spasso i gośćmi oraz absolutna legenda polskiej sceny rockowej - zespół Proletaryat, który po ponad 35 latach na scenie przeżywa swoją drugą młodość.

Strefa Art, Kids, Gastro i pole namiotowe

- Przez dwa dni dostępne będzie pole namiotowe, strefa Gastronomiczna, strefa Kids z atrakcjami dla dzieci i strefa Art, w której będzie można zrobić swoją własną, niepowtarzalną, żubrowiskową koszulkę - mówi starosta pszczyński, Grzegorz Wanot.

Starosta Grzegorz Wanor trzyma czalna koszulkę z napisem Żubrowisko

Strefy Kids oraz Art dostępne będą w oba dni imprezy w godz. 16.00-18.00. W strefie Kids będą ciekawe gry, zabawy i animacje, bezpłatne malowanie twarzy i skręcanie balonów. Do tego warsztaty kulinarne z wypieku fondanta czekoladowego. Będzie można zakupić również watę cukrową, popcorn i lody rzemieślnicze.

W strefie Art będzie można zrobić swoją autorską żubrowiskową torbę lub koszulkę. Organizatorzy przygotowali po 100 koszulek i 100 toreb na piątek i na sobotę oraz stemple z napisem Żubrowisko, tematyczne szablony i różne kolory farb akrylowych do tkanin. Można zabrać do ozdobienia swoją własną koszulkę.

Dla uczestników wydarzenia dostępne jest pole namiotowe. Wykupienie miejsca będzie możliwe za okazaniem biletu wstępu na Żubrowisko Festival, w dniu imprezy. Uczestnicy ponoszą wyłączne opłatę pobytową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Regulamin pola namiotowego znajduje się na stronie internetowej OSW w Łące. otwiera się w nowym oknie

Wymiar charytatywny

Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny. Podczas Żubrowisko Festival zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Mieczysława Pacanowskiego, który każdego dnia zmaga się z ogromnym bólem. Mieszkaniec Pszczyny cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i układowe choroby tkanki łącznej. To choroby autoimmunologiczne, nieuleczalne, postępujące, o bardzo ostrym przebiegu.

Żubrowisko Festival

6-7 września - Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Piątek - 6 września

16:30 - Amber Attic
17:30 - TTT
18.00 - Rushed
19:00 - Serso
20:30 - INSEKT

Sobota - 7 września

12:00 - warsztaty dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem (dla 30 osób - tylko dla branży muzycznej, bilet za 70 zł)
16:00 - spotkanie autorskie z Marcinem Bąkiewiczem na scenie dla wszystkich
17:30 - Dziwna Wiosna
19:00 - Loża Masorza
20:30 - Hard Rockets z chórem Per Spasso
22:30 - Proletaryat

Organizatorami Żubrowisko Festival są: Powiat Pszczyński, Urząd Miejski w Pszczynie, MORiS oraz Pszczyńskie Centrum Kultury, współorganizatorzy: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.
Patronat medialny: Antyradio, Pless.pl, TVP Katowice

Plakat z harmonogramem

• Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych, stopnia 3.

• Bezpieczeństwo

Zamknięte drogi, wszystkie siły w akcji, pomagają żołnierze

Starosta Grzegorz Wanot ogłosił 15 września od 5.00 aż do odwołania alarm przeciwpowodziowy dla gminy Pszczyna oraz pogotowie przeciwpowodziowe w gminie Miedźna i Goczałkowice-Zdrój. O godz. 7.00 alarm przeciwpowodziowy został ogłoszony dla gminy Pawłowice. W Pawłowicach w działaniach pomaga 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W Wiśle Wielkiej oraz Górze konieczna była ewakuacja kilku osób.