Dla niepełnosprawnych

Program PFRON: pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, że rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z PFRON z programu ,,Aktywny samorząd” Moduł II do pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski można składać do 10 października.

Wnioski należy złożyć w formie elektronicznej w systemie SOW otwiera się w nowym oknie tzw. System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Żeby złożyć wniosek o dofinansowanie do nauki w formie elektronicznej należy posiadać Profil Zaufany/ePUAP. Wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, wniosek może być złożony przez Wnioskodawcę w formie papierowej w PCPR w Pszczynie przy ulicy Dworcowej 23 w przypadku wykluczenia cyfrowego Wnioskodawcy.

Dofinansowanie do pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym z programu PFRON Aktywny samorząd dedykowane jest osobom legitymującym się: lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w szkole policealnej, kolegium, szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktorskie albo doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu), a także do osób które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

Uwaga! Od bieżącego roku czekamy także na wnioski osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. W razie pytań w sprawie programu należy kontaktować się z PCPR pod numerem telefonu 32 449 01 45 wew. 27

(źródło: PCPR w Pszczynie)