Zamknięcie przejazdu na Bieruńskiej dla ruchu pieszego

Firma Budimex, realizująca inwestycję kolejową, poinformowała o konieczności zamknięcia przejazdu na ul. Bieruńskiej w Pszczynie dla ruchu pieszego.

Tory kolejowe z trwającą budową trzeciego toru

„Sytuacja wynika z konieczności podniesienia nowo budowanego toru, a co za tym idzie powstałych różnic terenu w stosunku do starego torowiska. Na ten czas zmuszeni jesteśmy zamknąć przejazd dla ruchu pieszego na ww. przejeździe i uruchomić komunikację tymczasową w formie busa - informują przedstawiciele firmy Budimex.

Przejazd kolejowy na ul. Bieruńskiej dla ruchu pieszego zostanie zamknięty 29 sierpnia o godz. 9.00 na okres ok. 2 miesięcy.

Jak informuje wykonawca, na przejeździe zostaną postawione z obu stron szczelne wygrodzenia w formie barierek oraz zostanie postawiony znak B-41 „zakaz ruchu pieszych”, również na poręczach zostaną zamieszczone informacje odnośnie kierunku poruszania się pojazdów rowerowych na czas zamknięcia przejazdu.

"Również po drugiej stronie DK1 - od ulicy Studzienickiej zostaną ustawione wygrodzenia pomiędzy ekranami przed przejściem dla pieszych oraz ustawiony znak B-41. Mieszkańcy na czas zamknięcia mogą korzystać z komunikacji miejskiej, tymczasowej bądź kierować się na najbliższe przejazdy drogowo-kolejowe na ul. Katowickiej bądź Dworcowej" - informuje Budimex.

Rozkład jazdy tymczasowej - bus kursuje już od poniedziałku, 26 sierpnia! Na wniosek mieszkańców przedłużono trasę - ostatni przystanek znajduje się nie na ul Bieruńskiej, a przy szkole przy ul. Katowickiej

rozkład jazdy tymczasowej 26.08-18.10 na linii Studzienicka Pszczyna - Bieruńska
fot. Budimex

Pobierz rozkład jazdy w pliku pdf
Rozkład jazdy tymczasowej Pszczyna Studzienicka - Katowicka Szkoła, format pliku: PDF, rozmiar: 150.19 KB

Trasy tymczasowego busa - źródło: Budimex

Mapka z wyrysowaną transą busa na linii Bieruńska Centrum DK1 Studzienicka
Mapka z wyrysowaną transą busa na linii Bieruńska DK1 Studzienicka Centrum

• Dla niepełnosprawnych

Program PFRON dla osób z niepełnosprawnością dotkniętych powodzią

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, że osoby z niepełnosprawnością poszkodowane przez powódź mogą uzyskać pomoc z programu PFRON: ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku działania żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Pomoc dla kombatantów, którzy ucierpieli w powodzi

Kombatanci, osoby represjonowane, działacze opozycji antykomunistycznej oraz wszystkie osoby będące podopiecznymi Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej obecną powodzią, mogą od tej chwili ubiegać się o przyznanie jednorazowej pomocy pieniężnej w wysokości do 10 000 zł.

Konsultacje społeczne

Ogłoszenie o konsultacjach dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu pszczyńskiego w 2025 roku.