Przedsiębiorczość

Dodatkowe środki na aktywizację zawodową młodych ludzi

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pozyskał dodatkowe 154 tysiące złotych z rezerwy Funduszu Pracy na aktywizację zawodową młodych ludzi. Jednostka prowadzi nabór wniosków na staże dla osób bezrobotnych do 30. roku życia zarejestrowanych w urzędzie.

Młodzi ludzie pracujący w firmie.
fot. freepik

Wnioski mogą składać pracodawcy:

• elektronicznie:
  • [ul]

• przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego przez portal praca.gov.pl PRACA.GOV.PL (wybierając wnioski o usługi i świadczenia z urzędu/Pismo do urzędu (PSZ-PU)) ,
  • przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu na platformie EPUAP (/PUPPszczyna),

[li] pisemnie: [/li]

• w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie do skrzynki oddawczej znajdującej się przy wejściu do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie,
  • tradycyjną pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy, ul. Dworcowa 23, 43-200 Pszczyna, przy czym za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu dokumentów do urzędu.

[/ul]
Dokumenty przekazywane drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Zeskanowane dokumenty przesłane na adres mailowy nie będą rozpatrywane. Rozpatrzeniu będą podlegać wnioski sporządzone na aktualnych drukach, kompletne wraz z wymaganymi załącznikami. Druki stosownych wniosków wraz z załącznikami są dostępne na stronie internetowej Urzędu w zakładce: Urząd/Aktywne formy - nabory wniosków otwiera się w nowym oknie.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie prowadzi również nabory wniosków na organizację prac interwencyjnych, sfinansowanie kosztów szkolenia indywidualnego oraz przyznanie dofinansowania kosztów postępowania nostryfikacyjnego czy postępowania w sprawie potwierdzenia ukończenia studiów na określonym poziomie.

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.