Dodatkowy parking na Koszarach Ułańskich

W związku z dużym zainteresowaniem Pszczyńskim Jarmarkiem Staroci w najbliższą niedzielę 11 sierpnia w Koszarach Ułańskich zostanie uruchomiony dodatkowy parking.

Parking
fot. ARiPZP

Dla kierowców samochodów osobowych i motocykli oraz samochodów dostawczych do 3,5 tony przygotowano blisko 60 miejsc postojowych.

Na parking będzie można wjechać od ulicy M. Kopernika. Będzie on czynny od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Parkingiem zarządza Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

(źródło: ARiPZP)

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.