Przesiądź się na kulturę z Grupą musicalową „eM”

Grupa musicalowa „eM” działa od lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach i na przestrzeni czasu stworzyła wiele widowisk i spektakli muzyczno-tanecznych. W piątek, 9 sierpnia wystąpi przy centrum przesiadkowym w Pszczynie.

Członkowie grupy musicalowej ubrani w czarne stroje z kolorowymi wstawkami, pozują do zdjęcia, przytulając się do siebie
fot. Grupa eM

Grupa musicalowa „eM” wystąpi w piątek 9 sierpnia o godzinie 18.00 przy centrum przesiadkowym w Pszczynie w koncercie „Kształty”. Zaprezentuje widowiskowe spotkanie z muzyką o wielu barwach i kształtach w ramach kolejnej letniej przesiadki na kulturę z Powiatem Pszczyńskim. Będzie można usłyszeć utwory takich artystów jak: Bruno Mars, Bon Jovi, Christina Aguilera, Pharrell Williams, Lady Pank, Perfect czy Mrozu.

Grupa „eM” z Pawłowic nie tylko śpiewa, ale też tańczy i podchodzi do każdej piosenki z teatralnym twistem. Młodzież tworzy projekty, odpowiadając na potrzeby i problemy nie tylko swoje własne, ale także świata. W grupie musicalowej „eM” uczy się zaglądać w głąb siebie i odkrywać nieznane dotąd możliwości, szlifuje swój warsztat wokalny, aktorski i taneczny. To przestrzeń, w której każdy może być sobą, ściąga wszelkie maski i wykorzystuje sztukę jako formę wyrażania swoich myśli.

Projekt „Przesiądź się na kulturę” organizowany przez Powiat Pszczyński to inicjatywa, która umożliwia lokalnym twórcom prezentowanie swoich umiejętności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W sierpniu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpią również Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia, Silesian Hammond Group oraz KRIMZON.

plakat z informacjami o koncercie

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.