Zagrali hity gwiazd estrady

Bartosz Lala i Maciej Mikołajec w ramach kolejnej „Przesiadki na kulturę” zabrali publiczność w świat największych gwiazd estrady. Zagrali największe hity Franka Sinatry, Elvisa Presleya oraz Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka.

Maciej gra na saksofonie, Bartosz na fortepianie przed centru przesiadkowym w Pszczynie

Piąta edycja projektu „Przesiądź się na kulturę” to prawdziwy wysyp lokalnych artystów. Niemal w każdy piątek wakacji mieszkańcy i turyści przy centrum przesiadkowym w Pszczynie mają okazję docenić talent i pasję młodych mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

W pierwszy piątek sierpnia w koncercie „Gwiazdy estrady” wystąpili Bartosz Lala i Maciej Mikołajec. To młodzi mieszkańcy Suszca. Bartosz właśnie rozpoczyna studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w katedrze fortepianu. Maciej - ukończył edukację muzyczną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Młodzi muzycy wykonali największe hity Franka Sinatry i Elvisa Presleya oraz znane przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka na fortepianie i saksofonie, z domieszką aranżacji jazzowej i improwizacji.

- Dziękuję za liczny udział w koncercie i entuzjastyczny odbiór. Projektem „Przesiądź się na kulturę” promujemy młodych, uzdolnionych mieszkańców naszego powiatu, którzy mają okazję zaprezentować publiczności swoje umiejętności i pasję. Jesteśmy dumni z takich artystów. Warto być z nami przy centrum przesiadkowym w Pszczynie w kolejne piątki aż do końca wakacji - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

9 sierpnia wystąpi Grupa musicalowa „eM”, 16 sierpnia będzie można zobaczyć spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia. Następnie kolejna ciekawa propozycja - koncert Silesian Hammond Group. W ostatni piątek wakacji wystąpi zespół KRIMZON.

"Przesiądź się na kulturę" - wakacyjny rozkład jazdy

start wydarzeń - godz. 18.00, wstęp bezpłatny

SIERPIEŃ
9.08. - Grupa musicalowa „eM”
16.08. - „Tramwaj zwany pożadaniem” - spektakl w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam” im. Artystów Międzywojnia
23.08. - Silesian Hammond Group
30.08. - KRIMZON

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.