Inwestycje

Wyremontowana zostanie nawierzchnia boiska przy POSiR-ze

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Włodarze, dyrektor i wykonawca na boisku.

Starosta Grzegorz Wanot, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły i dyrektor POSiR-u Maciej Stieber przekazali wykonawcy plac budowy. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca sierpnia, a jego całkowity koszt wyniesie prawie 72 tys. zł. - Na wyremontowanej nawierzchni oprócz boiska do koszykówki zostaną wytyczone trzy boiska do pickleballa. To stosunkowo młoda, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Powstała z połączenia tenisa ziemnego, stołowego i badmintona i z roku na rok ma coraz więcej zwolenników w naszym powiecie - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Zakres robót obejmuje mycie nawierzchni wodą pod ciśnieniem, wypełnienie istniejących i powstałych w wyniku mycia ubytków masą poliuretanową, gruntowanie całej powierzchni oraz wykonanie nawierzchni akrylowej - dwóch warstw akrylowego podkładu nawierzchniowego, trzech warstw koloru wzmocnionego piaskiem i linii.

Zużytą nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego o całkowitej powierzchni 613 m2 wyremontuje firma IMPACT SPORT Sp. z o.o. z Gliwic.