Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Obrazy zdobią miasto dzięki projektowi „Pranie pachnące sztuką”

Na osiedlu Śródmieście przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Poniatowskiego w Pszczynie można oglądać twórczość Anny Stoszek-Szroborz. Prace pszczyńskiej malarki na „sznurach” pojawiły się już po raz drugi, tym razem są to obrazy dla dzieci.

Obraz pokazujący misie.

Mieszkańcy Pszczyny nie tylko Ci najmłodsi mogą podziwiać wystawę ukazujące sympatyczne zabawki z pokoju dziecięcego. Seria akwareli powstała ponad 20 lat temu. Na sznurach w ciekawej i nietypowej formie, bo wydrukowane na płótnach, przypięte klamerkami wywieszone zostało również zeszłoroczne „pranie” artystki oraz portrety dziewczyn w wiankach.

Anna Stoszek-Szroborz maluje i wystawia swoje obrazy od 1974 roku. Jest członkiem „Związku Artystów Plastyków Sztuki Użytkowej”. Jej obrazy były prezentowane podczas licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz poza jej granicami.

Do projektu „Pranie pachnące sztuką” Powiat Pszczyński zaprosił także Skansen, gdzie można oglądać grafiki Aleksandra Spyry i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój - w tym miejscu pojawiły się fotografie Stowarzyszenia „Przeciw Nicości”. W ogrodzie Starostwa prezentowane są obrazy Moniki Balcar-Konieczny.

2 sierpnia o godz. 18.00 na terenach zielonych obok kina plenerowego w Suszcu odbędzie się wernisaż wystawy „Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe” Pawła Widery. Dzięki naszemu projektowi obrazy będą zdobić miasto przez całe wakacje.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Ogłoszenie o konsultacjach

    Ogłoszenie o konsultacjach dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze Powiatu Pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2025.

  • Ogólne

    Piszczałki brzeskich organów przeszły konserwację

    Powiat Pszczyński dofinansował prace konserwatorskie w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach. Zadanie polegało na konserwacji piszczałek organów pneumatycznych o 24 realnych głosach zbudowanych w 1912 roku przez firmę Martin Binder&Sohn.