Żubrowisko Festival: warsztaty dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem

Żubrowisko Festival to dwa dni mocnego grania w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące pod Pszczyną. W tym roku odbywa się jego 21. edycja. Festiwalową sobotę 7 września rozpoczną warsztaty skierowane wyłącznie dla branży muzycznej z Marcinem Bąkiewiczem - redaktorem naczelnym, dyrektorem programowym oraz dyrektorem muzycznym Antyradia (ilość miejsc ograniczona).

Mężczyzna w długich włosach i brodą na tle biblioteczki.

Podczas warsztatów muzycy dowiedzą się, jak i gdzie słucha się w Polsce radia, w jaki sposób czytać wyniki słuchalności i przygotować się na wywiad radiowy oraz jak przygotować press pack oraz piosenkę do wysyłki do radia. Marcin Bąkiewicz opowie o formatach radiowych w Polsce i o tym, jak znaleźć stację pod swoją muzykę. Będzie mówił o radiu, playliście, źródłach muzyki dla radiowców oraz piosence w radiu - co pomaga, a co przeszkadza w akceptacji przez radiowców. Warsztaty zostaną zwieńczone dyskusją.

Marcin Bąkiewicz zawodowo związany jest z mediami i muzyką od 1998 roku. Swoją karierę zaczynał w studenckim radiu Afera w Poznaniu, po studiach pracował m.in. w Grupie Radiowej Agora, MTV, 4Fun Media, merlin.pl czy cdp.pl. W grudniu 2015 rozpoczął pracę w Antyradiu, na stanowisku dyrektora muzycznego, od 2021 roku piastuje również stanowiska redaktora naczelnego i dyrektora programowego.

Jako dziennikarz muzyczny współpracował z większością dużych polskich portali (Onet, WP, Interia) oraz magazynami muzycznymi, zajmował się też fotografią koncertową. Jest stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock. Zajmuje się również edukacją, współpracował z Akademią Managerów Muzycznych, Inkubatorem Tak Brzmi Miasto, Akademią Leona Koźmińskiego, prowadzi warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”.

Jest członkiem Akademii Fonograficznej i absolwentem Stosunków Międzynarodowych (specjalność: prawo, gospodarka i kultura Europy - Europeistyka) na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Zbiera winyle, uwielbia muzykę, podróże i fotografię.

Bilet na sobotnie warsztaty (7 września) dla muzyków z Marcinem Bąkiewiczem są dostępne w cenie 70 zł (dla 30 osób - tylko dla branży muzycznej) na stronie internetowej pckulu otwiera się w nowym oknie.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.