Ponad 800 tys. zł dofinansowania dla Powiatu Pszczyńskiego

Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa o łącznej wysokości ponad 800 tys. zł. Przystąpił do realizacji projektu, którego celem jest zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Starostwie i trzech jednostkach organizacyjnych - Powiatowym Urzędzie Pracy, Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Powiatowym Zarządzie Dróg w Pszczynie.

Mężczyzna pracujący przy komputerze, na dole logotypy projektu.

W ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny powiat pszczyński” zaplanowano wykonanie audytów bezpieczeństwa, zakup serwera domenowego, rozbudowę głównej macierzy serwerowej i zastąpienie aktualnego routera brzegowego w Starostwie rozwiązaniem opartym o klaster dwóch mocniejszych routerów. Poza tym zmodernizowana zostanie sieć wewnętrzna, zakupiona macierz dyskowa wraz kompletem dysków i oprogramowaniem w celu lepszego zabezpieczenia backupów.

Dodatkowo przeprowadzone zostaną szkolenia pracowników i administratorów z zakresu cyberbezpieczeństwa i zakupione nowe routery brzegowe dla jednostek organizacyjnych Starostwa. - Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia jakości realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej poprzez zwiększenie cyfryzacji oraz poziomu bezpieczeństwa informacji, a przy tym pozwoli na jeszcze skuteczniejsze zapobieganie i reagowanie na incydenty w systemach informatycznych - mówi starosta Grzegorz Wanot.

Powiat na realizację projektu „Cyberbezpieczny powiat pszczyński” w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), działanie 2.2 Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozyskał dofinansowanie w wysokości prawie 675 tys. zł i z budżetu państwa - ponad 128 tys. zł. Całkowita wartość projektu to ok. 864 tys. Wkład własny z budżetu Powiatu wyniesie ponad 60 tys. zł. Zadanie będzie realizowane w latach 2024-2026.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.