Wspólne ćwiczenia dla zdrowia

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Powiat Pszczyński w czasie wakacji zapraszają na bezpłatne treningi tai chi. To pochodząca z Chin forma sztuk walki, ale przede wszystkim ćwiczenia relaksacyjno-zdrowotne dla osób w każdym wieku, w tym seniorów. Patronat nad wydarzeniem objęło Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.

Zajęcia skierowane są do osób dorosłych i ruszają 22 lipca. Będą odbywały się, co poniedziałek o godzinie 18.00 i potrwają 45 minut. Treningi poprowadzi Michał Wronka w hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a. Ostatnie zajęcia zostaną zorganizowane 26 sierpnia. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą wygodny strój i zmienne obuwie sportowe.

Treningi tai chi służą zrelaksowaniu ciała, wyciszeniu umysłu, pomagają wzmocnić mięśnie, poprawiają zmysł równowagi, korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy (wspierają regulację ciśnienia krwi i krążenia limfy), układ kostno-stawowy (jako forma rehabilitacji dla osób dotkniętych urazami stawów lub chorobami zwyrodnieniowymi) oraz dają mnóstwo dobrej energii i zabawy. - Zajęcia polecam każdemu bez względu na wiek, a szczególnie tym, którzy sprawują opiekę nad osobami chorymi, nie mają czasu dla samych siebie, również osobom zestresowanym i wszystkim zainteresowanym. Zajęcia pozwolą zadbać o swój organizm, kondycję, przyniosą relaks i ukojenie - informuje Michał Wronka.

Prawidłowo i regularnie wykonywane ćwiczenia tai chi mogą skutecznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia: zmniejszają uczucie stresu i niepokoju, a przy tym o połowę ryzyko urazów i upadków u osób starszych. Poza tym zwiększają pojemność tlenowa, energię i wytrzymałość oraz siłę mięśni. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, zarówno początkujących i zaawansowanych.

Organizator: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, współorganizator: Powiat Pszczyński, patronat: Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.

Plakat informujący o wydarzeniu. Informacje w tekście.

• Zdrowie

Śląscy samorządowcy chcą włączenia w prace nad reformą ochrony zdrowia

W Pszczynie samorządowcy z regionu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w procesie transformacji i organizacji szpitalnictwa na terenie województwa. Efektem Forum samorządowego są także konkretne działania w postaci powołania zespołów roboczych i zwrócenie się do Ministerstwa Zdrowia o ich włącznie w prace nad reformą ochrony zdrowia.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.