Ogólne

Sportowcy z powiatu pszczyńskiego odnoszą sukcesy

Daniel Osiński, Sławomir Formas czy Agata Sekta - to tylko kilka nazwisk sportowców z terenu powiatu pszczyńskiego, którzy w ostatnim czasie osiągnęli kolejne sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych.

Daniel Osiński siedzący na wózku odbiera gratulacje od mężczyzny ubranego na czarno.

Daniel Osiński został wicemistrzem Polski. Zdobył 2. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 41,2 km w kategorii MH2 podczas Mistrzostw Polski w parakolarstwie szosowym. Sławomir Formas, trener i zawodnik Masters MUKS Gilus Gilowice wrócił z Mistrzostw Europy w pływaniu z trzema złotymi medalami i tytułem Mistrza Europy w kategorii G (55-59 lat) na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym. Jednocześnie czas 30,88 s, w którym pokonał najkrótszy dystans jest nowym rekordem Polski Masters w tej kategorii wiekowej.

Nie można nie wspomnieć również o wielkim sukcesie Marty Sekty, mieszkanki Kobielic, która została mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas podczas kolarskich Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Raszkowie. Uczennica SP w Kobielicach zwyciężyła w kategorii klas V.

Zawodniczki UKS Avatar zdobyły w tych mistrzostwach wiele medali - 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe, w tym 2 koszulki mistrzowskie! Judyta Pastuszka z Piasku została wicemistrzynią Polski klas IV w jeździe indywidualnej na czas oraz zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Oliwia Łyżwa z Suszca zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski klas VI w jeździe indywidualnej na czas oraz brązowy medal ze startu wspólnego. Lena Ruszkiewicz to mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego oraz wicemistrzyni Polski klas VII w jeździe indywidualnej na czas.

Justyna Parko i Nadia Książkiewicz w świetnym stylu wywalczyły 2. miejsce podczas półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i uzyskały awans do finału. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki rywalizowały w Starych Jabłonkach w gronie 28 drużyn. Awans do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski wywalczyły również wychowanki UKS Centrum Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda, które w tym sezonie reprezentują na plaży Źródełko Katowice i Sari Żory.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego