100 tys. zł na likwidację barier w powiecie

Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki zostaną wykorzystane na budowę podjazdu w Zameczku w Rudołtowicach oraz likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie.

Starosta, wicestarosta i przedstawiciel PFRON-u prezentuja podpisaną umowę. Stoją w pomieszczeniu, na tle ścianki z logo funduszu

Umowę o realizację przez Powiat Pszczyński „Programu wyrównywania różnic między regionami III” podpisali: Jan Wroński i Teresa Saczuk-Grabowska - pełnomocnicy PFRON oraz starosta pszczyński, Grzegorz Wanot i wicestarosta Barbara Bandoła.

Powiat Pszczyński pozyskał niemal 100 tys. zł na realizację dwóch projektów w ramach obszaru B (likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie poruszania się i komunikowania).

Środki zostaną przeznaczone na przebudowę schodów wejściowych i budowę podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami w „Zameczku” w Rudołtowicach (35 tys. zł) oraz likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie (remont dwóch toalet) - 62 tys. zł.

Starosta Grzegorz Wanot zaznacza, że tworzenie dostępnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich sprawności, jest jednym z priorytetów. - Powiat Pszczyński wdraża wiele działań, które mają na celu poprawę dostępności architektonicznej, komunikacyjnej i cyfrowej. Tym razem pozyskaliśmy środki na likwidację barier architektonicznych. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w zapewnienie pełnej i równej dostępności do usług i przestrzeni publicznych - mówi starosta.

Młodzi ludzie zagrali energetyczny koncert

W pierwszy piątek lipca w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę" trzy pokolenia mieszkańców bawiły się podczas koncertu młodzieżowego zespołu Rushed.

• Środowisko

Ostrzeżenie upale

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 1.stopnia o upałach dla powiatu pszczyńskiego.

Zmiany w Zarządzie Powiatu Pszczyńskiego

Z końcem tygodnia na emeryturę przechodzi Barbara Bandoła, która w poprzedniej kadencji stała na czele powiatu pszczyńskiego jako starosta, obecnie pełniła funkcję wicestarosty.