Przesiadka dla dzieci. Był spektakl z animacjami i lody

W piątek, 28 czerwca na kulturę przesiadły się dzieci. Młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia zabrali najmłodszych do świata marzeń w ramach przedstawienia "Hipopotamowa łza".

We wnętrzu centrum przesiadkowego dzieci i rodzice siedzą na leżakach i oglądają spektakl

Budynek Centrum Przesiadkowego wypełnił się małymi widzami, którzy z opiekunami przyszli na spektakl „Hipopotamowa łza”. To bajka o smutnym Hipciu, który chciałby latać, ale… nie potrafi. Dziewczynki, które na niego natrafiły razem z widzami starały się rozweselić płaczącego zwierzaka.

Spektakl jest inspirowany bajką filozoficzną Leszka Kołakowskiego i połączony z różnymi formami animacji i zabaw dla dzieci.

- Mali widzowie aktywnie brali udział w spektaklu, o co zadbały: Julia Widera, Zuzanna Grudzień, Iga Kuczowicz i Martyna Mikołajec. Głosu Hipciowi udzielił Kuba Pieczka. Było dużo radości i emocji - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński. Po spektaklu Powiat Pszczyński zaprosił najmłodszych na lody do kultowej "Lodziarni pod Dębem".

• Koniec robót w Pielgrzymowicach

Dobiegły końca roboty związane z przebudową ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. Na miejscu trwają jeszcze prace porządkowe. 1 lipca została przywrócona stała organizacja ruchu.

• Środowisko

Ostrzeżenia o burzach, upale i gwałtownych wzrostach stanów wód

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Obowiązuje również ostrzeżenie 2. stopnia o upale oraz ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wód (stopień 1).