Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

W hali sportowej młodzież podchodzi do stoisk, gdzie oferowana jest praca

Młodzi mieszkańcy od samego rana licznie odwiedzali wydarzenie. Z młodzieżą spotkali się starosta Grzegorz Wanot i wicestarosta Barbara Bandoła, którzy wspólnie z dyrektor PUP w Pszczynie Bernadetą Sojką-Jany otworzyli Kiermasz.

PUP zebrał oferty pracy od kilkudziesięciu zainteresowanych pracodawców z terenu naszego powiatu, m.in. na stanowiska animatorów, pomocy kuchennej, sprzedawcy, kelnerów, pracowników produkcji czy zbioru owoców.

Oprócz Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, ofertami dysponowały również Młodzieżowe Biuro Pracy OHP z Bielska-Białej oraz Młodzieżowe Centrum Kariery z Żor i Tychów. Informacji o pracy za granicą udzielali pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Informowali o sieci EURES promującej mobilność na europejskim rynku pracy, stażach i praktykach. Zainteresowani zapoznawali się z powadzonymi kampaniami przez Wojsko, Policję i Straż Graniczną. Promowane były także projekty: „Akcja - Reakcja! Nowa Generacja" oraz „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie pracy w Pszczynie, a także realizowany przez pckul „Od Kulturowej Transformacji do Lokalnej Integracji".

W ramach działającego w Urzędzie Pracy Punktu Doradztwa dla Młodzieży udzielane były konsultacje przez pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Pszczynie.

- Cieszę się, że inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno młodych ludzi, ale także pracodawców, którzy potrzebują na wakacje dodatkowych rąk do pracy - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński, który życzył młodym ludziom owocnych rozmów i opłacalnych zajęć w trakcie wakacji.

- W tym roku postanowiliśmy zorganizować nasz kiermasz na początku czerwca, żeby pracodawcy mieli więcej czasu na zrekrutowanie pracowników na wakacje. Dzięki nawiązywaniu współpracy z hufcami pracy z okolicznych miast, dostępne są także oferty pracy poza naszym powiatem - w Żorach czy Tychach - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP w Pszczynie.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.