Przedsiębiorczość

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

Młodzież siedząca na krzesłach ustawionych na rynku, w tle zadaszenia, gdzie przedstawiane są oferty pracy.

10 czerwca w godzinach od 10.30 do 13.00 młodzież będzie mogła zapoznać się z wakacyjnymi propozycjami pracy u lokalnych pracodawców i ofertami Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Bielsku-Białej oraz działalnością Młodzieżowego Centrum Kariery w Tychach i Żorach. Informacji na temat sieci EURES promującej mobilność na europejskim rynku pracy będą udzielać przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, którzy przedstawią również zagraniczne oferty pracy, staży i praktyk.

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie będzie informował o projekcie pilotażowym „Akcja - Reakcja! Nowa Generacja” oraz projekcie „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Pszczynie (I) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027”. - Głównym celem naszego Kiermaszu jest promocja zatrudnienia młodych ludzi w okresie wakacyjnym. Podczas wydarzenie będziemy informować o wolnych miejscach pracy u lokalnych pracodawców - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Młodzi ludzie grający w grę z doradcami zawodowymi, w tle stoiska z ofertami pracy sezonowej.

- Poza tym młodzi ludzie będą mogli zweryfikować swoje CV i skorzystać z doradztwa personalnego, opracowania ścieżki kariery zawodowej oraz uczestniczyć w zajęciach aktywizacyjnych prowadzonych w „Strefie relaksu” przez doradców zawodowych - tłumaczy starosta Grzegorz Wanot, który zachęca młodzież do udziału w kolejnej edycji wydarzenia przygotowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

W ramach działającego w PUP Punktu Doradztwa dla Młodzieży zostaną przeprowadzone konsultacje z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie oraz Cech Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Pszczynie. Dodatkowo będzie można zapoznać się z aktualnie prowadzonymi kampaniami przez Wojsko, Policję i Straż Graniczną oraz informacjami na temat projektu „Od kulturowej transformacji do lokalnej integracji" realizowanego przez pckul.

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.